На тлі подій у Японії Німеччина відключить сім АЕС

Не дивлячись на недавню заяву про те, що рівень безпеки німецьких АЕС дуже високий, і у ФРН немає небезпеки землетрусів і цунамі, Меркель оголосила про тимчасове відключення семи АЕС.

У Німеччині незабаром будуть тимчасово відключені від мережі сім атомних електростанцій, які були побудовані до 1980 року. Про це в Берліні під час зустрічі з прем'єр-міністрами п'яти федеральних земель, де розташовані ці АЕС, повідомила канцлер ФРН Ангела Меркель.

Такий захід вживається на тлі подій в Японії. Минулого дня уряд Німеччини заявив про оголошення мораторію на продовження термінів роботи АЕС у ФРН строком на три місяці.

"Повинна бути беззастережно і ґрунтовно перевірена безпека всіх німецьких атомних електростанцій", - наголосила Меркель.

У загальній складності у ФРН діють 17 АЕС. Вони виробляють близько 23% всієї електроенергії, виробленої в країні.

Нагадаємо, у лютому в Німеччині понад 10 тисяч осіб по всій країні протестували проти політики уряду в сфері ядерної енергетики. Протестуючі закликали уряд до 2020 року вимкнути всі діючі в країні АЕС і запобігти накопиченню атома з періодом напіврозпаду понад 25 тисяч років.

Німеччина експлуатує старі й досить небезпечні реактори. Згідно з рішенням уряду, робота усіх 17 АЕС продовжена на термін від 8 до 14 років, і остання атомна станція буде відключена у ФРН в 2035 році.

Опитування німецького населення показало, що 67% жителів незадоволені продовженням терміну експлуатації атомних станцій.

Раніше Меркель заявляла, що трагедія в Японії не привід, щоб говорити про зміну політики правлячої коаліції ФРН в галузі атомної енергетики. "Мені зрозуміло занепокоєння народу у зв'язку з подіями в Японії, проте рівень безпеки німецьких АЕС дуже високий, і, крім того, у ФРН немає небезпеки землетрусів і цунамі", - вважає глава уряду.

Зазначимо, напередодні в Японії сталося кілька вибухів на АЕС. Радіація в 30-ти кілометровій зоні вибуху перевищує річну норму в 400 разів.

Читайте також:

Через вибух на японській АЕС евакуйовано 185 тисяч людей

П'ятий і шостий реактори АЕС "Фукусіма-1" почали нагріватися

На третьому реакторі "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

ВідеоНа тлі подій у Японії Німеччина відключить сім АЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: