На третьому реакторі "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Радіоактивне випромінювання від постраждалої в результаті серії аварій АЕС збільшується в рази, повідомляє МАГАТЕ. Наразі доза радіації становить 400 мзв на годину.

У районі третього реактора АЕС "Фукусіма-1" зареєстровано 400-кратне перевищення нормальної річної дози опромінення, повідомляє Kyodo. Крім того, за 10 годин хмара радіації може досягнути Токіо.

Раніше, перш, ніж у четвертому енергоблоці сталася пожежа і вибух водню, агентство повідомляло про перевищення даного показника на території станції у вісім разів. При цьому загоряння в четвертому енергоблоці АЕС вдалося локалізувати.

Чотири з шести реакторів АЕС "Фукусіма-1" зупинилися в п'ятницю 11 березня одразу після підземних поштовхів. На другому і четвертому реакторі ведуться роботи з відновлення системи охолодження. Третій реактор повністю зупинений. На першому реакторі система охолодження відновлена ​​частково.

Такі дані повідомило Міжнародне агентство ООН з атомної енергії (МАГАТЕ) у понеділок 14 березня в комюніке, опублікованому у Відні. МАГАТЕ посилається на Японське агентство з ядерної та промислової безпеки.

Повідомляє також, що рівень радіації біля АЕС "Онагава" в префектурі Міяги, прийшов у норму. Вранці 13 березня в районі АЕС "Онагава" було зафіксовано незначне підвищення радіаційного фону в мікродозах. Японська влада регулярно надає МАГАТЕ звіти про ситуацію на пошкоджених АЕС.

АЕС "Фукусіма-1" розташована всього в 250 км від Токіо. У японській столиці і її передмістях проживає 35 мільйонів осіб.

Японська влада стверджує, що катастрофи, подібної до Чорнобильської в Японії не відбудеться. За шкалою ядерного зараження Чорнобильська катастрофа оцінюється в 7 балів. У Японії наразі рівень небезпеки оцінюється в 4 бали.

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Кількість жертв стихії в Японії перевищила 6 тисяч людей

Рівень радіації в Токіо стрімко зростає: жителі тікають з міста

На АЕС "Фукусіма-1" загорівся четвертий реактор: радіація наближається до Токіо

ВідеоНа "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: