На тютюнових плантаціях Philip Morris у Казахстані працюють діти

Правозахисники звинуватили тютюнову компанію Philip Morris у використанні дитячої праці на плантаціях: один день роботи там еквівалентний викурюванню 36 сигарет.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звинуватила тютюнового виробника Philip Morris у використанні дитячої праці.

Правозахисники планують у найближчому майбутньому оприлюднити доповідь, в якій нададуть докази використання дітей на тютюнових плантаціях Philip Morris в Казахстані.

Philip Morris співпрацює з більш ніж 300 казахськими тютюновими угіддями, де працюють близько 1200 людей, 200 з яких – діти. Всі вони трудові мігранти з сусідніх азіатських держав, зокрема з Киргизстану.

Представники HRW опитали 68 працівників плантацій, які не мали на руках ідентифікаційних документів, що дає привід припустити, що Philip Morris відбирали паспорти найманців.

Працівникам не надавали питної води, їм доводилося її пити з іригаційних каналів, вода в яких містить небезпечні пестициди. Крім того, умови праці були визнані абсолютно небезпечними. Наприклад, діти працювали у відкритому взутті з гострими пристосуваннями для обробки землі.

Правозахисна організація зазначила, що використання дитячої праці категорично неприпустимо, особливо в тютюновій промисловості, оскільки працівники на плантаціях завдають величезної шкоди своєму здоров'ю через постійне вдихання високої концентрації нікотину.

Особливо це небезпечно для дітей через відносно невелику масу тіла. Один день роботи на плантації еквівалентний викурюванню 36 сигарет, йдеться в доповіді.

"Ця робота надзвичайно руйнівна для організму, адже ця праця - лише ручна. Люди приїжджають всією родиною, працюють всією сім'єю, і часто їм не платять по вісім - дев'ять місяців, до самого кінця сезону", - розповіла автор доповіді Джейн Бученен.

За даними Human Rights Watch, за півроку роботи на плантаціях мігрантам платили всього кілька сотень доларів. І це враховуючи той факт, що чистий прибуток фірми від продажу тютюнової продукції в 2009 році перевищив 25 мільярдів доларів.

Компанія Philip Morris отримала копію доповіді і виступила із заявою, що готова переглянути свою трудову політику в Казахстані.

Читайте також:

Philip Morris заплатить майже 14 мільйонів доларів за смерть курця

Поліція Китаю знайшла дві тисячі викрадених на продаж дітей

Російські ЗМІ: на дачі у заступника глави МВС працювали раби

Вчені відкрили ген, який заважає курцям кинути палити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: