На виборах президента Північної Македонії лідирує прозахідний кандидат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зафіксованої явки достатньо для того, щоб визнати вибори дійсними.

У другому турі президентських виборів у Північній Македонії найбільше голосів здобуває прозахідний кандидат від правлячих соціал-демократів професор Стево Пендаровскі.

Про це свідчать оприлюднені ввечері неділі, 5 травня, результати попереднього підрахунку 91 відсотка голосів, згідно з якими 56-річний прозахідний кандидат набирає 52 відсотки підтримки, передає dpa.

Його опонентка професорка Гордана Сіляновска-Давкова здобуває 44 відсотки підтримки виборців.

Зафіксованої явки достатньо

Водночас зафіксована за 30 хвилин до закриття виборчих дільниць активність виборців становила 44,5 відсотка. Цього цілком досить, щоб визнати другий тур президентських виборів у цій балканській країні таким, що відбувся. Для того, аби результати голосування були визнані чинними, необхідно, щоб явка становила не менше 40 відсотків, передає dpa. Через це існував ризик, що вибори могли офіційно не відбутися, бо у першому турі у волевиявленні взяв лише 41 відсоток виборців.

Раніше уряд застерігав, що провал президентських виборів призведе до дострокових виборів парламенту. Президент у Північній Македонії має передусім представницькі функції, втім, ці вибори розглядаються багатьма як вотум довіри уряду прем'єра Зорана Заєва.

Нагадаємо, що 12 лютого колишня Республіка Македонія отримала свою нову офіційну назву - Північна Македонія. Завдяки цьому вдалося вирішити багаторічну суперечку щодо назви країни із Грецією та розблокувати роботу щодо євроатлантичної інтеграції Скоп'є. Однак багато македонців були незадоволені цим кроком чинної влади.

ВідеоПарламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви цієї країни

Після майже двох діб дебатів прибічники угоди перемогли з мінімальним відривом. "За" проголосували 153 депутати, "проти" – 146. Тепер колишня югославська республіка зватиметься Північна Македонія. Відповідні зміни до конституції цього місяця затвердив і македонський парламент. Втім, більшість греків такий компроміс не підтримують і виходять на акції протесту. 

Парламент Греції ратифікував угоду з Македонією про зміну назви цієї країни

 

Вибір редакції