На виборах у Киргизстані лідирує чинний президент

Інші кандидати на пост президента республіки значно відстають від нинішнього глави держави. Один з них заявив про масові порушення, які були допущені під час голосування. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Після обробки 51,24 відсотка виборчих бюлетенів на виборах президента Киргизстані лідирує чинний глава республіки Курманбек Бакієв. Як розповіли в Центральній комісії з виборів і проведення референдумів в Киргизстані, за Бакієва віддали голоси 87,79 відсотка виборців.

За даними комісії, за підсумками підрахунку 1 мільйону 47 тисяч бюлетенів інші кандидати на пост президента республіки значно відстають від нинішнього глави держави. Приблизно такі ж дані були отримані за підсумками exit-polls, проведених службою "Соцінформ" спільно з громадським фондом "Баштама" на виходах з виборчих дільниць. Опитування, в якому взяли участь 4712 чоловік, показало, що за Бакієва проголосували 67 відсотків жителів країни.

Вибори президента Киргизстану пройшли в республіці 23 липня, у четвер. За оцінками ЦВК, явка виборців склала близько 79 відсотків. Незабаром після початку голосування від участі у виборах відмовилися два кандидати: представник об'єднаної опозиції Алмазбек Атамбаев (за попередніми даними, він набрав близько 7 відсотків голосів) і самовисуванець, лікар-нарколог, Женішбек Назаралієв.

Вони заявили, що на виборах президента Киргизії допускаються масові порушення. Однак ЦВК республіки заявила, що на даному етапі голосування кандидати не мають права знятися з виборів. Як повідомили агентству в комісії, письмових заяв від Атамбаєва і Назаралієва про відмову брати участь у виборах президента в ЦВК не надходило.

В одному із сюжетів програми "Сегодня" на телеканалі НТВ було показано виступ Атамбаєва, який заявив, що не знімав своєї кандидатури з виборів, оскільки не мав на це права. Політик, однак, підкреслив, що дійсно заявляв про масові порушення, які були допущені під час голосування.

Читайте також:

Діючий президент Киргизії відірвався від конкурента на 45% голосів

Киргизька опозиція проведе мітинг попри заборону влади

У Киргизії обирають президента

Росія веде переговори про створення військової бази в Киргизстані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: