На виборах у Північному Кіпрі переміг чинний прем'єр-міністр

Після обробки більш ніж 99% бюлетенів Ероглу набрав 50,39% голосів, чинний президент Мехмет Алі Талат отримав 42,84% голосів.

Прем'єр-міністр невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру (ТРПК) Дервіш Ероглу виграв президентські вибори.

Про це свідчать дані виборчої комісії після майже повного завершення підрахунку голосів на недільних виборах.

Після обробки більш ніж 99% бюлетенів Ероглу набрав 50,39% голосів, чинний глава невизнаного утворення Мехмет Алі Талат отримав 42,84% голосів. Решта чотири незалежні кандидати набрали в сумі менше як 7%.

З 164 тисяч зареєстрованих виборців проголосували 76%.

Ероглу заявляє, що продовжить мирні переговори з греками-кіпріотами, розпочаті Талатом у 2008 році. Проте він наполягає на незалежності турко-кіпрської державного утворення, яке робить неможливим створення федеративного Кіпру відповідно до резолюцій ООН.

Партнер турків-кіпріотів з переговорів, президент Кіпру Дімітріс Хрістофіас, відкрито підтримав кандидатуру Талата і попередив, що у разі перемоги Ероглу не має наміру починати переговори заново. Глава визнаної міжнародним співтовариством Республіки Кіпр також пообіцяв, що якщо переговори не вдасться довести до кінця, він не стане висувати свою кандидатуру на другий термін.

Раніше очолювана Ерголу партія Національної єдності вже взяла верх над Турецькою республіканською партією президента Талата на виборах до законодавчих зборів.

Кіпр розділений з 1974 року, коли Туреччина скористалася переворотом на острові як приводом для введення військ. Міжнародне співтовариство не визнає самопроголошену турецьку республіку на півночі Кіпру і проведені там вибори.

Читайте також:

На Кіпрі викрали останки двох архієпископів

На Кіпрі заарештували підозрюваних у викраденні тіла президента

Поліція Кіпру знайшла викрадені з могили останки екс-президента

 

ВідеоНа виборах у Північному Кіпрі переміг чинний прем'єр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: