На виборах у Румунії переміг чинний президент

Дані exit-polls, які були оприлюднені одразу після закриття дільниць, вказували, що лідирує в президентській гонці інший політик.

Чинний президент Румунії Траян Басеску переобраний на цей пост за підсумками проведених у неділю виборів. Його відрив від єдиного конкурента склав менше 1% голосів.

Про це в понеділок, 7 грудня, повідомила Центральна виборча комісія країни.

За її даними, за Басеску у другому турі віддали голоси 50,37% виборців. За його суперника - лідера соціал-демократів Мірчу Джоане - проголосували 49,63%.

За даними ЗМІ, його прихильники вже визнали поразку.

Дані exit-polls, які були оприлюднені одразу після закриття дільниць, вказували, що лідирує в президентській гонці саме Джоане.

У першому турі виборів 22 листопада перемогу з незначною перевагою також здобув Басеску. Він набрав 32,44% голосів, проти 31,15% у основного суперника - Мірчі Джоане, колишнього міністра закордонних справ і лідера Соціал-демократичної партії.

Після цього про підтримку Джоане заявили Крін Антонеску, який став третім у списку, з Націонал-ліберальної партії (20,02%) і ще кілька менш впливових політиків. Усього в першому турі взяли участь 12 кандидатів.

Явка виборців тоді склала 54,37%, всього в країні зареєстровано близько 18 мільйонів виборців.

Президент Румунії обирається на п'ять років, одна людина не може обіймати цю посаду більше двох разів. Нинішні вибори президента стали першими з моменту вступу країни до Євросоюзу в 2007 році і шостими з моменту падіння комуністичного режиму в 1989 році.

Читайте також:

На виборах у Румунії президентом оголосили себе обидва кандидати

Румуни підтримали пропозицію президента реформувати парламент

У Румунії тисячі службовців провели протест проти низьких зарплат

Парламент Румунії відправив уряд у відставку

ВідеоНа виборах у Румунії переміг чинний президент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: