На виборах в Афганістані чоловіки голосували замість жінок

Багато чоловіків проголосували за своїх дружин, дочок та інших родичок, щоб не піддавати їх життя небезпеці через теракти. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Факти численних порушень в ході виборів в Афганістані 20 серпня обнародувані в місцевих ЗМІ.

Так, в південно-східній провінції Пактика, чоловіки, через брак жіночих ділянок для голосування, робили вибір не тільки від свого імені, але і за своїх дружин, повнолітніх дочок і інших жінок-членів родини.

В адміністративному центрі провінції була відкрита єдина ділянка, в якій не було розділення за статевою ознакою - всі виборці без обмежень могли віддати свої голоси.

Проте, за словами спостерігачів, жодної жінки в день виборів там помічено не було, хоча в списках виборців відмічені цілі сім'ї.

За інформацією незалежної виборчої комісії, через проблему забезпечення безпеки у виборчих округах і брак жіночого персоналу на ділянках, чоловікам було негласно дозволено голосувати за всіх членів своїх сімей, щоб ті могли залишитися вдома, не піддаючи ризику свої життя.

Так, один з виборців проголосував напередодні за 35 своїх близьких родичок.

Також спостерігачі заявляли про численні повторні голоси, оскільки тих, хто проголосував відзначали звичайним чорнилом, яке вони потім змивали. Крім того встановлено, що у виборах брали участь діти у віці з 12 до 15 років, хоча голосувати до 18 років заборонено.

Як повідомлялося, 20 серпня в Афганістані проходили другі в історії країни президентські вибори.

У день виборів таліби провели цілий ряд терористичних актів, з багатьох районів країни приходили повідомлення про ракетний обстріл виборчих дільниць, напади на сили безпеки, перестрілки й інші інциденти.

Перед виборами лідери талібів виступили з погрозами відносно громадян, які прийдуть на виборчі дільниці. У ряді районів країни голосування взагалі не проводилося через високу небезпеку терактів. За неофіційними даними, в південній провінції Кандагар в голосуванні прийняли участь на 40% менше виборців, ніж на президентських виборах 2004 року.

Нагадаємо також, що на наступний день після голосування керівник передвиборчого штабу діючого президента Афганістану Хамід Карзая Дін Мухаммед оголосив про перемогу на президентських виборах.

Мухаммед, пославшись на попередні дані, але не уточнивши джерело їхнього походження, заявив, що Карзай набрав більшість голосів.

Читайте також:

Діючий президент Афганістану оголосив про свою перемогу на виборах

В Афганістані завершилося голосування на президентських виборах

В Афганістані таліби захопили виборчу дільницю

Бойовики відзначили початок виборів в Афганістані перестрілкою з поліцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: