На виборах в Іраку проголосувала половина виборців

В Іраку на виборах в ради провінцій явка виборців склала 51 відсоток.

В Іраку на минулих виборах в ради провінцій явка виборців склала 51 відсоток, повідомляє France Presse.

Вибори до місцевих законодавчих органів відбулися у суботу, 31 січня. Як повідомив голова національної виборчої комісії Фарах аль-Хайдарі, явка виборців склала 51 відсоток, тобто нижче, ніж на аналогічних виборах 2005 року. Тоді в голосуванні взяли участь 55,7 відсотків виборців.

У виборах, що проходили в 14 з 18 провінцій країни, брали участь трохи більше 7,5 мільйонів громадян. Всього в Іраку зареєстровані 15 мільйонів виборців. Вибори в провінціях Дахук, Ербіль, Сулейманія і Тамім відбудуться пізніше.

Як відзначає Associated Press, такий рівень явки відповідає прогнозам спостерігачів.

На 440 місць в регіональних радах претендували більше 14 тисяч кандидатів, серед них було близько 4 тисяч жінок.

Регіональні вибори 2005 року бойкотувалися суннітами. Проте цього разу вони взяли активну участь в голосуванні. За інформацією The Guardian в провінції Анбар, де проживають переважно сунніти, проголосували 60 відсотків виборців. У 2005 році в цій провінції явка була менше двох відсотків.

Всі спостерігачі відзначають, що суботні вибори пройшли без значних подій. Іракська влада вжила ли безпрецедентні заходи обережності, охорону ділянок здійснювали тисячі поліцейських. Проте в місті Тікріт поряд з виборчою ділянкою прогримів вибух, про жертви інформації не поступало. Відзначимо, що на виборах 2005 року в Багдаді і Басрі відбулося декілька вибухів, при яких загинули близько 20 людей.

Читайте також:
В Іраку відкрили пам'ятник черевику, який кинули у Буша
Глава Пентагону хоче витратити на війну в Іраку і Афганістані 136 млрд доларів
Американські солдати важко поранили іракську журналістку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: