На виборах в Молдові перемагають комуністи

За попередніми даними, парламентські вибори в Молдові виграють комуністи. Втім, голосів для обрання свого президента їм може не вистачити.

На парламентських виборах в Молдові лідирує партія комуністів, чиїм головою є чинний президент республіки Володимир Воронін.

Вибори оголошені такими, що відбулися. На дільниці прийшли 59% зареєстрованих виборців.

Після обробки 82,71% бюлетенів, за даними Центрвиборчкому, комуністи набирають 50,52% голосів, ліберальна партія - 12,16%, ліберал-демократична - 11,85% і альянс "Наша Молдова" - 9,93%.

Щоправда, в міру обробки бюлетенів відсоток голосів, поданих за комуністів, неухильно знижується. За даними опитувань виборців на виході з виборчих дільниць, партія комуністів набрала близько 45%. Три опозиційні партії (ліберальна, ліберально-демократична і альянс "Наша Молдова"), які виступають за зближення з Євросоюзом, набрали близько 37% голосів.

Якщо підсумкові офіційні підсумки співпадуть з даними опитування, комуністи отримають в парламенті 56 місць з 101. При такому розкладі для того, щоб провести свого кандидата на президентську посаду, їм не вистачатиме декілька голосів.

Для обрання президента необхідно, щоб за кандидата проголосувало як мінімум 61 депутат. Якщо президента не вдасться обрати тричі, то, згідно із законом, парламент повинен бути розпущений.

Опозиція вже заявила, що не має наміру вступати в переговори про створення коаліції з комуністами і готова до нових виборів.

Комуністи прийшли до влади в Молдавії в 2001 році і знову виграли вибори в 2005 році. Президент країни Володимир Воронін, який перебуває при владі два терміни поспіль, має залишити свою посаду цього місяця.

Читайте також:

Комуністи у Молдові лякають кінцем світу, якщо за них не проголосують

Кім Чен Ір одноголосно переобраний в парламент КНДР. Явка – 100%

Комуністи обіцяють влаштувати Ющенку народний імпічмент

Український парламент урочисто відзначив ювілей комсомолу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: