На виборах в Європарламент перемогли праві

Провідною в Європарламенті нового скликання буде правоцентристська фракція Європейської народної партії.

На виборах до Європарламенту, які проходили в різних країнах ЄС з четверга по неділю, перемогли праві і правоцентристські партії.

Провідною в Європарламенті нового скликання буде правоцентристська фракція Європейської народної партії - у неї, за попередніми даними, 265 місць з 736. На другому місці - соціалісти, у яких 184 місця.

Найбільш переконливі перемоги одержали правоцентристські партії у Великобританії, Іспанії, Італії, Польщі та Угорщини. У Великобританії правлячі лейбористи зазнали найтяжчу поразку за багато десятиліть.

Відносного успіху домоглися і ультраправі сили - насамперед у Нідерландах та Угорщині. Явка на виборах до Європарламенту була невисокою - 43 відсотка в середньому по ЄС, однак у багатьох країнах вона не досягала і третини виборців.

У Швеції одне з 18 призначених Швеції депутатських мандатів в Європарламенті отримала "Партія піратів" (Piratpartiet).

Шведська Piratpartiet об'єднуює понад 21 тисячу осіб і була створена в 2006 році на хвилі переслідувань творців найбільшого в світі файлообміннику "Піратська бухта" (Pirate Bay).

А популярність "Партії піратів" приніс недавній судовий процес у справі Pirate Bay, в результаті якого творців торрент-трекера - молодих шведських програмістів засудили до року позбавлення волі і багатомільйонних штрафів.

Читайте також:

Завершуються вибори до Європарламенту: рейтинг ультраправих зростає

Інтернет-пірати балотуються в Європарламент

Європарламент бачить Україну привілейованим партнером ЄС

Берлусконі призначив топ-моделей європарламентарями від Італії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: