На відновлення Саяно-Шушенської ГЕС необхідно 40 млрд рублів

В загальній вартості електростанції чотири п'ятих складає вартість греблі. Таким чином, вартість будівництва нової греблі перевищила б 200 мільярдів рублів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

 Відновлення машинного залу Саяно-Шушенської ГЕС в Хакасії, де в понеділок сталася аварія і загинули 12 чоловік, потребуватиме близько 40 мільярдів рублів.

Про це в середу, 19 серпня, повідомив голова Міненерго Росії Сергій Шматко.

"На відновлення машинного залу та запуск основного обладнання буде потрібно, за попередніми оцінками, до 40 мільярдів рублів", - сказав він.

Шматко зазначив, що в даний момент ведеться обстеження пошкодженого обладнання та складання переліку дефектів. За словами міністра, вже надійшли пропозиції від ряду виробників обладнання, серед яких російська компанія Силові машини та зарубіжні Siemens, GE і Alstom.

Як зазначив Шматко, у ряду виробників обладнання для гідроелектростанцій у зв'язку з кризою є незатребувані потужності та компанії зацікавлені в отриманні замовлень на виготовлення основного обладнання для Саяно-Шушенської ГЕС.

За словами міністра, в загальній вартості електростанції чотири п'ятих складає вартість греблі. Таким чином, вартість будівництва нової греблі перевищила б 200 мільярдів рублів.

Як уточнили фахівці, вартість тільки основного обладнання, необхідного для відновлення роботи Саяно-Шушенської ГЕС становить близько 15 мільярдів рублів.

"Ми обираємо основне обладнання, термін виготовлення якого досить тривалий", - сказав Шматко зазначивши, що протягом найближчих трьох днів можуть пройти переговори з виробниками обладнання.

При цьому міністр зазначив, що потужність найбільшої в країні Саяно-Шушенської ГЕС після ремонту може зрости з 6,4 ГВт до 7,2 ГВт.

"Потужність Саяно-Шушенської ГЕС в залежності від обладнання, яке буде вибрано для заміни, після завершення ремонту станції може бути збільшена до 720 МВт на кожний агрегат", - сказав Шматко. Він пояснив, що у випадку приросту потужності на 50-80 МВт на кожний з десяти гідроагрегатів економічний ефект буде такий, що "машинний зал ми отримаємо безкоштовно".

Вартість ремонту машинного залу ГЕС міністр оцінив приблизно в 40 мільярдів рублів. Раніше потужність кожного агрегату Саяно-Шушенської ГЕС становила 640 МВт.

Читайте також:

Шансів знайти живих людей на місці затоплення Саяно-Шушенської ГЕС не залишилося

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС. Фоторепортаж.

Жертвами аварії на Саяно-Шушенській ГЕС в Росії стали вісім людей

Кількість загиблих на Саяно-Шушенській ГЕС збільшилася

ВідеоНа Саяно-Шушенській ГЕС шукають людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: