На відновлення сектора Газа виділили 5 млрд. доларів

Учасники міжнародного "квартету" посередників близькосхідного врегулювання (Росія, США, Євросоюз і ООН) провели зустріч у Єгипті.

Держави і організації-донори виділяють 5 мільярдів 200 мільйонів доларів на відновлення сектора Газа, який постраждав в результаті збройного конфлікту з Ізраїлем.

Про це повідомив глава МЗС Єгипту Ахмед Абуль Гейт за підсумками міжнародної конференції з відновлення регіону, яка відбулася 2 березня у Шарм-еш-Шейху.

"Це значно більше, ніж ми припускали", - зауважив єгипетський міністр. Раніше мова йшла про суму в 2,8 млрд. доларів.

Міністр пояснив, що безпосередньо на конференції в Єгипті було оголошено про виділення 4,481 мільярда доларів, але з урахуванням колишніх зобов'язань донорів сума допомоги перевищила п'ять мільярдів.

Учасники форуму в Шарм эш-шейху також закликали Ізраїль відкрити переходи на кордоні сектора Газа для безперешкодної доставки гуманітарної допомоги і матеріалів для відновлення інфраструктури сектора.

Делегації з 75 країн зібралися сьогодні в Єгипті, щоб обговорити шляхи вирішення проблеми на Близькому Сході. Учасники конференції єдині в думці, що необхідними передумовами є створення палестинської держави і укладення міцного миру між нею і Ізраїлем.

Так, за словами держсекретаря США Гіларі Клінтон, мета надання фінансової допомоги - "створити умови для реалізації ідеї палестинської держави".

Нагадаємо, під час конфлікту з Ізраїлем в грудні 2008-го і січні цього року було убито близько 1300 палестинців, зокрема 412 дітей; крім того, за даними ООН, було зруйновано близько 14 тисяч будинків, 219 підприємств і магазинів, 240 шкільних будівель.

Наразі Ізраїль і ХАМАС оголосили перемир'я. У роботі конференції донорів їх представники не беруть участь.

Читайте також:

Іранська влада вимагає арештувати ізраїльських прем`єра та голову МЗС

Глава МЗС Ізраїлю пропонує обміняти частину країни на мир з Палестиною

Король Саудівської Аравії пожертвував 1 млрд. дол. на відновлення сектора Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: