На відомого російського блогера і борця з корупцією завели справу

Справу проти Олексія Навального порушено за статтею 165 КК РФ ("Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак розкрадання").

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу відносно юриста і відомого блогера Олексія Навального. Як повідомляється, справу порушено за статтею 165 КК РФ ("Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою за відсутності ознак розкрадання").

Зазначимо, Навальний відомий своєю діяльністю, спрямованої на боротьбу з корупцією. Так, у своєму блозі він публікував звіт про порушення при будівництві трубопроводу "Східний Сибір - Тихий Океан". В кінці 2010 року Навальний запустив проект "розпис" для відстеження підозрілих оголошень про держзакупівлі.

Факт порушення справи проти блогера підтвердив офіційний представник Слідчого комітету Володимир Маркін. Навальний, за його словами, підозрюється в тому, що в 2009 році ввів в оману директора ГУП "Кіровліс" В'ячеслава Опалєва, представившись радником губернатора Кіровської області Микити Бєлих.

На думку слідства, Навальний "застосував тактику і прийоми, якими користуються рейдери при захопленні підприємств".

Сам блогер, проте, назвав підозри на свою адресу надуманими.

Варто відзначити, що раніше слідчі органи Кіровської області і Приволзького округу не знаходили підстав для порушення справи стосовно Навального. Бєлих, радником якого він був у 2009 році, заявляв, що ніяких порушень в роботі підлеглого не помічав.

Маркін, розповідаючи про справу Навального, згадував, що юрист представлявся директору "Кіровлісу" Опалєву радником Бєлих, хоча насправді на той момент їм не був.

Про розслідування справи стосовно Навального стало відомо в кінці 2010 року. На початку грудня справу було передано на розгляд до Слідчого комітету. Повідомлялося, що Навальний схилив Опалєва до невигідного контракту, обіцяючи при цьому підтримку з боку влади Кіровської області. Сума збитку оцінювалася в матеріалах слідства в 1,3 мільйона рублів.

Читайте також:

Хакерські атаки на LiveJournal: блогери підозрюють російську владу

У Рунеті завершився конкурс плакатів "Єдина Росія – партія шахраїв та злодіїв"

Відомий блогер створює "російський WikiLeaks"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: