На всіх реакторах "Фукусіма-1" розплавилося ядерне паливо

У другий і третій реактори досить тривалий час не подавалася вода, і паливо там не охолоджувалося.

Повне розплавлення ядерного палива (мелтдаун) могло відбутися у всіх трьох реакторах японської АЕС "Фукусіма-1", які отримали пошкодження після березневого землетрусу і цунамі.

Про це заявив радник національного Агентства з атомної та промислової безпеки Хідехіко Нісіяма.

На минулому тижні фахівці оператора станції, компанії Tokyo Electric Power (TEPCO) повідомляли про розплавлення ядерних стрижнів на першому реакторі.

Визначити, що сталося на енергоблоці, вдалося після того, як там було встановлено вентиляційне обладнання, частково очистити повітря від радіоактивних частинок і це дозволило увійти фахівцям і встановити вимірювальні прилади.

За висновком експертів, розплавлення палива відбулося вже через 16 годин після землетрусу 11 березня. Через ушкодження в системі реактор довгий час залишався без охолодження.

Як повідомив Нісіяма, в другий і третій реактори досить тривалий час також не подавалася вода, і паливо там не охолоджувалося.

Як припускає експерт, найімовірніше, розплавлена ​​маса в даний час скупчилася на дні реакторів. За даними фахівців, розплавлене паливо також пропалило невеликі отвори в днищі першого енергоблоку і тепер звідти випливає радіоактивна вода.

Точних даних про стан другого і третього реакторів поки немає

Як повідомляють японські ЗМІ, у вівторок 17 травня експерти спробують проникнути у другий енергоблок, щоб заміряти рівні випромінювання і оцінити ситуацію всередині будівлі.

Читайте також:

Ядерне паливо з "Фукусіми" могло просочитися за межі реактора

Збитки від аварії на Фукусімі-1 сягнуть 12,5 млрд доларів

В Японії зупинено більше половини ядерних реакторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: