На японській АЕС різко підскочив рівень радіації: ситуація погіршується

Фахівцям досі не вдається усунути проблеми з роботи атомної станції в префектурі Фукусіма, яка вийшла з ладу внаслідок землетрусу.

Усередині АЕС в японській префектурі Фукусіма підвищився рівень радіації. Якщо ситуація розвиватиметься у тому ж ключі, не виключений викид радіації.

Підвищений рівень радіації зафіксували в турбінному відділенні першого реактора АЕС, де весь день намагалися відновити систему охолодження реактора, яка вийшла з ладу внаслідок потужного землетрусу в Японії.

Зростання радіоактивного фону пояснюється збільшенням тиску усередині реактора, зупинити який фахівцям поки не вдається.

Раніше японський прем'єр Наото Кан закликав населення не панікувати, заявивши, що витоку радіації на атомних електростанціях в Японії в результаті землетрусу не сталося.

Однак, судячи з останньої інформації, фахівцям не вдається остаточно усунути проблему з енергопостачанням реактора. США терміново направили до Японії вантаж з охолоджувальними матеріалами для АЕС.

Британський фізик-ядерник Уолт Паттерсон заявив, що на АЕС в Фукусіма, ймовірно, зафіксована серйозна проблема, яку необхідно вирішити в найкоротші терміни. "Якщо її не вдасться вирішити протягом найближчих годин, то справа стане дуже серйозною", - повідомив він.

За словами Паттерсона, "якщо пошкоджено сердечники, то паливні стрижні можуть загостритися і розплавитися, а це найстрашніший кошмар для будь-якого фізика-ядерника".

АЕС в префектурі Фукусіма є однією з найбільших у світі. Про всяк випадок з довколишніх районів було проведено евакуацію населення. Свої домівки залишили більше трьох тисяч людей.

Одразу після землетрусу робота всіх АЕС на території Японії була припинена. На одній зі станцій почалася пожежа, проте через декілька годин її було ліквідовано.

Слідкуйте за новинами про потужний землетрус і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Біля АЕС в Японії прорвало дамбу, вода змиває будинки разом з людьми

В епіцентрі землетрусу в Японії опинилося більше сотні українців

Землетрус в Японії змістив вісь обертання Землі на 10 см

Землетрус в Японії визнали найсильнішим за всю історію

ВідеоНа японській АЕС різко підскочив рівень радіації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: