Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під час негоди загинули щонайменше 13 людей.

Зомбі-шторм – так метеорологи назвали ураган "Леслі", що три тижні блукав Атлантикою, а на вихідних налетів на Португалію та Іспанію. Утім, найбільше лиха його відголоски заподіяли півдню Франції. Через рясні опади вода в річці Од сягнула рекордного за 100 років рівня.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Висока вода приходить уночі – раптово та без попередження. На департамент Од на півдні Франції за лічені години виливається тримісячна норма дощу. Людей змиває і виносить просто з будинків.

"Усе почалось о другій годині ночі. Злива не припинялась, і ми почули шум води. Я встав і спробував увімкнути світло, але його не було. Мої ноги вже були у воді – я побіг на кухню і спробував відкрити двері, коли мені це вдалося – води було вже по пояс", - згадує очевидець.

Вода прибувала настільки швидко, що люди ледь устигали піднятися на дахи. Звідти їх уже під ранок гелікоптерами знімали рятувальники, бо навіть на човнах пробиратися бурхливими потоками було небезпечно.

Найбільше жертв та руйнувань повінь принесла містечку Треб, саме там знайшли дев'ятьох із 13 загиблих.

"Було просто жахливо, ми викликали пожежників. Вони прибули дуже швидко, але весь будинок уже був затоплений. Вода була мені до стегон".

Відео Руйнівна повінь накрила південь Франції: загинуло щонайменше 13 осіб

Зомбі-шторм – так метеорологи назвали ураган "Леслі", що три тижні блукав Атлантикою, а на вихідних налетів на Португалію та Іспанію. Утім, найбільше лиха його відголоски заподіяли півдню Франції. Через рясні опади вода в річці Од сягнула рекордного за сто років рівня. 

Руйнівна повінь накрила південь Франції: загинуло щонайменше 13 осіб

Влада побоюється, що кількість загиблих зросте. Тим часом рятувальна операція триває.

"Наш пріоритет – це порятунок людей. На місці працюють три з половиною сотні пожежників. Іще стільки ж у дорозі. Тож невдовзі рятувальників буде вже 700. Ми мобілізували 7 гелікоптерів", - говорить прем'єр-міністр Франції Едуар Філіпп.

Рекордну кількість опадів, через які вода в річці Од піднялася на сім метрів і сягнула найвищого за більш ніж 100 років рівня, на південь Франції приніс ураган Леслі. Раніше він уже накоїв лиха в сусідній Іспанії та Португалії. Потужний вітер швидкістю до 100 кілометрів за годину з корінням видирав дерева та валив електричні стовпи, нівечив дороги та автомобілі. Минулося без жертв, утім від стихії постраждали 27 людей. Тож вітчизняне МЗС радить українцям від поїздок на захід та до атлантичного узбережжя Португалії утриматися.

Катерина Кікоть

Залиште свій коментар

Вибір редакції