На захист Каддафі стала Африка

Проти військового втручання сил НАТО у Лівії виступили Росія, Китай, Венесуела та Африканський союз, завданням якого є пошук компромісу між ворогуючими сторонами.

Муаммар Каддафі_5
AFP
Муаммар Каддафі
Африканський союз зажадав припинити військову операцію в Лівії. Про це йдеться в заяві спеціального комітету організації.

У комітеті заявили, що авіаудари коаліції мають "негайно припинитися". Також там підкреслили, що відкидають іноземне військове втручання в будь-якій формі. Президент Мавританії Оулд Абдель Азіз підкреслив, що Африканський союз наполягає на повазі єдності і територіальної цілісності Лівії.

Засідання комітету відбулося в Нуакшоті (столиця Мавританії), при цьому в ньому взяли участь лише глави самої Мавританії, Малі і Конго, ПАР і Уганда були представлені на рівні міністрів. У ПАР вже піддали сумніву неупередженість комітету - джерело в уряді країни заявило, що деякі члени Африканського союзу підтримують занадто тісні зв'язки з Муаммаром Каддафі.

Африканський союз створив спеціальний комітет з ситуації в Лівії тиждень тому. У нього входять президенти Мавританії (він також є зараз головою спілки), ПАР, Уганди, Республіки Конго і Малі.

Завданням цього органу є пошук компромісу між ворогуючими сторонами. Представники Африканського союзу не брали участі в саміті ООН, ЄС і Ліги арабських держав (ЛАГ) Парижі, на якому було прийнято рішення про авіаудари.

Нагадаємо, Франція і Великобританія виступили з ініціативою втручання в громадянську війну в Лівії. Їхню позицію підтримали США, а напередодні Рада Безпеки ООН прийняла рішення ввести над територією Лівії безпольотну зону. У суботу, 19 березня, сили країн НАТО завдали першого авіаудару по цій країні. Проти військового втручання виступили Росія, Китай і Венесуела.

Про військову операцію "Одісея. Світанок" читайте тут.

Читайте також:

Лівія здригається від бомб: Каддафі не планує здаватися

Каддафі назвав Обаму своїм сином: що б не сталося - я буду любити тебе

Кривавий "Світанок" над Лівією: під обстрілом сил західної коаліції гинуть діти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: