На Заході Китаю відбуваються масові сутички між китайцями, уйгурами і поліцією

Причиною акції протесту стало твердження ханьців, що уйгури кололи їх шприцами. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У китайському місті Урумчі Синьцзян-Уйгурського автономного району виникла сутичка між представниками народності хань (яка представляє титульну націю КНР) і поліцією.

Сотні ханьців, що зібралися на акції протесту, спробували прорватися крізь поліцейське оточення в район Урумчі, де проживають уйгури. Поліції вдалося розігнати учасників мітингу і відтіснити їх на прилеглі вулиці. Про потерпілих у результаті цього не повідомляється.

Причиною акції протесту стало твердження ханьців, що уйгури кололи їх шприцами. За даними поліції, з 20 серпня невідомі вкололи шприцами щонайменше 476 осіб. У зв'язку з цим було затримано більше 20 осіб, чотирьом з них вже пред'явлено звинувачення. Постраждалі побоюються зараження СНІД/ВІЛ, однак поки що жодного інфікованого серед них встановити не вдалося.

Після масових демонстрацій жителів, що звинуватили місцеву владу у нездатності навести порядок і забезпечити безпеку, над містом почали баражували вертольоти. Жителі скуповують продукти харчування і предмети першої необхідності. У місті панує ситуація невизначеності. Люди намагаються без необхідності взагалі не з'являтися на вулиці, більшість перестали виходити на роботу.

Рух транспорту на основних магістралях заборонено, доступ на Народну площу і прилеглі до неї головні вулиці заблоковано поліцією. Патрулі контролюють центральні райони і зони зіткнення китайських і уйгурських кварталів. Майже всі магазини і крамниці закрито.

Нагадаємо, 5 липня в Урумчі відбулися масові зіткнення між мусульманами-уйгурами і ханьцями, що представляють титульну націю КНР. У результаті заворушень загинуло майже 200 осіб. Китайська влада називала організатором заворушень Світовий конгрес уйгурів і його главу Ребію Кадір, яка проживає в США. Кадір всі звинувачення на свою адресу відкинула.

Читайте також:

Мешканці Урумчі через заворушення втікають з міста

В Китаї тривають міжетнічні сутички. Поліція стріляє по уйгурах

На вулиці китайського міста Урумчі введені війська

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: