На Землі знайшли 657 нових островів

Вчені виявили більш як шістсот островів, пропущених раніше. Загалом тепер фахівцям відомо 2149 бар'єрних островів.

Вчені нанесли на карту 657 нових бар'єрних островів, положення яких досі було точно не встановлене.

Під час дослідження були проаналізовані останні супутникові дані, а також топографічні карти. Вчені виявили більш як шістсот островів, пропущених раніше. Загалом тепер фахівцям відомо 2149 бар'єрних островів - їх сумарна протяжність становить близько 21 тисячі кілометрів. Багато з них сильно змінюються з часом під впливом хвиль і негоди.

Такі острови формуються як довгі, вузькі і низькі відкладення піску й осадових порід - найчастіше вони трапляються ланцюжками. Бар'єрні острови знаходять вздовж усіх континентів за винятком Антарктиди. Близько двох третин таких островів розташовані в північній півкулі. Бар'єрні острови служать хорошим захистом берегової лінії континентів від ерозії.

Учені розраховують, що в майбутньому вони знайдуть ще безліч бар'єрних островів, адже на сучасних картах практично немає даних про ці об'єкти, що знаходяться вздовж узбережжя Росії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Атлантичному океані навпроти Амазонії недалеко від берегів Гаяни і Сурінаму знайшли дві гігантські вирви діаметром приблизно 400 км.

Читайте також:

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Складена карта світового наукового співробітництва

Астрономи склали найточнішу карту Місяця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: