Наближений Кім Чен Іра привідкрив завісу над шикарним життям вождя

Громадянин КНДР Кім Чон Рюль випустив книгу спогадів про його роботу на північнокорейські спецслцжби, який обслуговували комфорт Кім Чен Іра та Кім Ір Сена.

Кім Чон Рюль
Daily Caller
Кім Чен Рюль
В Австрії вийшли спогади громадянина КНДР Кім Чон Рюля, записані австрійськими журналістами, в яких він описує довгі роки вірної служби північнокорейському лідеру Кім Ір Сену, а потім його наступникові Кім Чен Іру.

За словами авторів книги "На службі диктатора. Життя і втеча північнокорейського агента", Кім Чон Рюль, в обов'язки якого входило підтримання шикарного способу життя північнокорейських вождів і членів їх сімей, є одночасно свідком, обвинувачем, жертвою і співучасником описуваних подій.

Кім Чон Рюль тільки в 17 років навчився читати, потім закінчив курс середньої школи і вступив до технічного інституту. Пізніше він був відправлений на навчання до Німеччини. Під час навчання в Технічному університеті Дрездена він разом з деякими іншими студентами з КНДР почав отримувати перші завдання від північнокорейських секретних служб.

Незадовго до випускних іспитів його змусили повернутися на батьківщину. Незабаром висококласний інженер Кім Чон Рюль увійшов у коло людей, близьких Кім Ір Сену.

Перше завдання, яке він отримав, полягало в розробці непроникних для радіоактивного випромінювання вентиляційних установок для підземних резиденцій Кім Ір Сена.

Відповідальність за безпеку і комфорт вождя було покладено на особливу структуру, яка мала статус міністерства і підпорядковувалася безпосередньо Кім Ір Сену, в оточенні якого її називали міністерством захисту особи. Всі 100 тисяч співробітників цієї організації були військовими. Всі вони, від двірника до генерала, який очолює цю структуру, забезпечували безпеку всіх вулиць, міст і будівель, де бував Кім Ір Сен, стежили за його машинами, віллами і садами.

Кожне зернятко рису, яке могло опинитися в тарілці вождя, перевірялося вручну, а під час подорожей йому подавали чай тільки наймолодші і привабливі провідниці. При цьому в голови громадян КНДР втовкмачували одне з висловлювань Кім Ір Сена, яке повинно було демонструвати його особисту скромність і стати зразком для наслідування: "Якщо мій народ валяється в пилу, то і я буду валятися в пилу".

Im dienst des diktators
Amazon
Незабаром Кім Чон Рюлю дали нове відповідальне завдання: доручили стежити за автомобілями диктатора. Тут і з'ясувалося, що колишній партизан, публічно висловлював бажання валятися в пилюці разом зі своїм народом, у приватному житті віддавав перевагу лімузинам. У 1970 році його автопарк складався приблизно з 1000 машин, серед яких були броньовані Mercedes 600, а також Lincoln, Ford, Cadillac, Citroen класу люкс.

В обов'язки Кім Чон Рюля входило поповнення і технічне обслуговування автопарку вождя. Він міг вимагати, щоб за ніч в його Mercedes Pullman було вбудоване ліжко або щоб його автомобіль рухався абсолютно безшумно.

У керівництва КНДР були потреби, які неможливо було задовольнити внутрішніми ресурсами країни, тому Кім Чон Рюлю і деяким іншим інженерам доводилося їздити до Європи і купувати там необхідну техніку і предмети побуту.

Серед замовлених речей була маса пристосувань у стилі Джеймса Бонда. Наприклад, рюкзак із вбудованим в нього реактивним двигуном, з допомогою якого можна було б перестрибувати через високі стіни. Але це замовлення виконати не вдалося.

Для Кім Ір Сена і його сім'ї, відзначають автори книги, ні один делікатес не був занадто дорогим або занадто незвичайним, у той час як населення вчили, що харчуватися два рази на день не тільки корисно, але і правильно.

Пристрасть до гарної їжі, за словами Кім Чон Рюля, успадкував і син Кім Ір Сена - Кім Чен Ір. Крім того, Кім Чен Ір вживає алкоголь в набагато більших кількостях, ніж рекомендують лікарі, а також любить товариство гарних жінок і вечірки (при тому що, за офіційною версією, він вважає за краще проводити весь час в оглядах військових частин).

Кім Чон Рюль, який довгий час залишався колишнім свідком цієї нестримної розкоші диктаторів і злиднів народу, в 1994 році у віці 59 років зважився на втечу. Він заздалегідь зняв квартиру у віденському передмісті, відкрив рахунок в банку, а під час чергової поїздки до Відня перед самим від'їздом він сказав, що йому потрібно зайти за окулярами для когось із знайомих, і втік.

Він до цього дня живе в Австрії і до сих пір боїться, що його розшукують північнокорейські спецслужби. За розвитком подій в КНДР він стежить за повідомленнями західних телеканалів. За його словами, він сподівається почути в один прекрасний день, що ненависний йому режим впав і він може повернутися додому.

Читайте також:

Південна Корея припинила практично всі економічні контакти з КНДР

КНДР погрожує Південній Кореї новою війною

КНДР готова відповісти "війною" на нові санкції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: