Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Національні збори Франції схвалили проект про реставрацію собору Паризької Богоматері

Реконструкцію проводитимуть за рахунок пожертвуваних грошей.

Національні збори Франції у першому читанні схвалили законопроект про реставрацію собору Паризької Богоматері, у якому сталася пожежа у квітня. 

Про це передає телеканал LCP.

Раніше законопроект розглянув французький уряд. Згідно з документом, роботи будуть проведені за рахунок пожертвуваних грошей. Для людей, які дадуть свої фінанси на відновлення Нотр-Даму, передбачені податкові пільги.

Нотр-Дам, скарби, інфографіка
ТСН.ua

Серед представників зборів виникали суперечки, зокрема, щодо того, яким має бути відновлений собор. Утім, усі зійшлися у думці, що майбутній проект реконструкції повинен зберегти "історичний, художній і архітектурний інтерес" цього місця.

У понеділок, 15 квітня, сталася пожежа в одній із найвідоміших пам’яток Франціїсоборі Паризької Богоматері. Очевидці та медіа швидко почали публікувати з місця події численні фото та відео

У соборі через масштабну пожежу, яка сколихнула увесь світобвалився дах і шпиль, а вогонь знищив велику частину внутрішніх конструкцій будівлі. В ніч проти 16 квітня було офіційно повідомлено, що основні конструкції будівлі собору Нотр-Дам не обваляться - про таку загрозу раніше говорили пожежники

За останніми даними, в результаті пожежі постраждали три людини - важкі травми отримав один з пожежників, а також двоє поліцейських.  

Президент Франції Емануель Макрон вже пообіцяв відбудувати Нотр-Дам. За попередніми оцінками, реконструкція триватиме 10 років

ВідеоНотр-Дам на 3D-принтері: нідерландська компанія пропонує прискорити реставрацію собору

Для демонстрації у фірмі створили одну зі знаменитих ґаргулій. Надрукували її на 3D-принтері з суміші вапняку та золи. Саме вони лишилися на місці пожежі, і їх пропонують використати ще раз замість того, щоби створювати скульптури з нових матеріалів. Пожежа у Нотр-Дамі сталася минулого тижня, вогонь знищив шпиль собору та дві третини даху, руйнувань від токсичного диму зазнали і деякі елементи декору.    

Нотр-Дам на 3D-принтері: нідерландська компанія пропонує прискорити реставрацію собору

Залиште свій коментар

Вибір редакції