Перейти до змісту
Нація, що протистоїть російському середньовіччю. Найвлучніші цитати Світлани Алексієвич про Україну

Нація, що протистоїть російському середньовіччю. Найвлучніші цитати Світлани Алексієвич про Україну

ТСН.ua зібрав цитати нобелівської лауреатки.    

Цьогорічним лауреатом Нобелівської премії з літератури стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич. Нагорода їй була присуджена "за багатоголосу творчість – пам'ятник стражданню і мужності у наш час". Примітно, що Алексієвич має також й українське походження - уродженка Івано-Франківська. Свого часу її твори викликали критику з боку радянського режиму - письменницю звинувачували в "пацифізмі, натуралізмі, розвінчуванні героїчного образу радянської жінки". 

Наразі письменниця перебуває в опозиції до режиму Олександра Лукашенка, неодноразово критикувала диктаторський режим російського глави Володимира Путіна, а також підтримала українців у їхній боротьбі за свободу під час обох Майданів.

ТСН.ua зібрав найбільш влучні цитати Алексієвич про нас, українців, її ставлення до процесів у нашій країні та роздуми щодо розвитку громадянських процесів.

В Україні відчувається дух часу, відчувається дух нації, що відродилася, яка не хоче, щоб її затягував російський вир

  • "Я коли дивилася, як відважно поводилися українці, як ці молоді люди гинули, це було подвійне почуття. З одного боку - гордість, захоплення. А з іншого - мені ця ціна здавалася непомірно великою. Мені не подобаються революції. Я за еволюційний, повільний шлях. Щоб громадянське суспільство формувалося, розвивалося. Але ж людям весь час несила терпіти. А мені здається, що в тому, що стосується історичних шляхів, поспішати не треба. Тим паче на пострадянському просторі".

Я хотіла б вірити, що не вдасться російському середньовіччю, яке сьогодні почалося, затягнути українців у старі часи

  • "Українці справді хочуть почати нове життя, і справді є небезпека, що чиновник знову зжере українську революцію. Але зараз народ налаштований рішуче, можливо, тому, що від часів Помаранчевої революції виросло нове покоління. В Україні відчувається дух часу, відчувається дух нації, що відродилася, яка не хоче, щоб її затягував російський вир. Я хотіла б вірити, що їм це вдасться, що не вдасться російському середньовіччю, яке сьогодні почалося, затягнути українців у старі часи. Дуже б хотілося сподіватися".

Коли я ... була на Майдані і бачила фотографії "Небесної сотні", я стояла і плакала. Це теж моя земля

  • "Жодна революція не робиться красиво. Все це в крові, досить подумати про Майдан. І багато темного відбувається під час революції. А вже після революції - і взагалі: до влади приходять мародери. По-друге, сама свобода - це величезна робота".
  • "Моя бабуся, моя мати - українки. Я дуже люблю Україну. І коли я недавно була на Майдані і бачила фотографії "Небесної сотні", я стояла і плакала. Це теж моя земля".

Взяти Крим тільки формально вирішив Путін, а неформально - це замовлення суспільства

  • "Взяти Крим тільки формально вирішив Путін, а неформально, якщо глибоко замислитися над цією проблемою, - це замовлення суспільства, це "червона людина".
  • "Як можна заливати країну кров'ю, здійснювати злочинну анексію Криму і взагалі руйнувати весь цей крихкий післявоєнний світ? Не можна знайти цьому виправдання. Я щойно з Києва та приголомшена тими особами і тими людьми, яких я бачила. Люди хочуть нового життя, і вони налаштовані на нове життя. І вони будуть за нього битися".
  • "Буде довга спроба перешкодити Україні піти в бік Європи. Тому що Росія не може уявити собі, що Україна - це окрема країна і що вона піде своїм шляхом. Я прихильник того, щоб Захід якомога більше допомагав Україні, щоб там швидше почалися помітні для народу зміни. І ось це вже подіє на сусідів".

Звичайно, схід більше орієнтується на Росію, захід - на Європу, але антиросійські настрої всюди сильні.
 

  • "Я думаю, що справа може навіть дійти до партизанської війни в деяких областях України. Але мені віриться, що все ж це сильний народ. Мені подобався і перший Майдан, і другий Майдан"
  • "Україна - це ж величезна країна. Вона не єдина. Ось я, наприклад, сама народилася в Івано-Франківську, на заході, а все життя їздила до бабусі, вона - з Вінницької області, що ближче до сходу. Звичайно, схід більше орієнтується на Росію, захід - на Європу, але антиросійські настрої всюди сильні. Бабуся в дитинстві лякала: "Не будеш слухатися - москалі прийдуть". А голодомор ... Це глибока історична образа у свідомості українського народу.
  • "Я багато людей знаю в Україні, і вони вірять у своє майбутнє. Напевно, треба жити там, щоб це відчути. І наскільки я розчарувалася в деяких своїх російських друзів, настільки мене захопили українські".

Нагадаємо, сьогодні, 8 жовтня, було оголошено, що Нобелівську премію у галузі літератури отримала Світлана Алексієвич з Білорусі. 

Алексієвич народилась у 1948 році в Івано-Франківську, а потім із батьками переїхала до Білорусі. Писала книги, зокрема, про війну й Чорнобиль.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин