Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Над центром Барселони досі майоріє прапор Іспанії, попри задекларовану незалежність Каталонії

Вже доба минула після появи декларації, але реальних кроків до відокремлення регіону не помітно.

Звільнений офіційний Мадридом барселонський лідер Карлес Пучдемон не визнає своєї відставки та розпуску регіонального парламенту. Натомість він закликав каталонців демократично опиратися іспанській владі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наступного дня після проголошення в Барселоні так званої декларації про незалежність Каталонії на центральній площі, де напередодні відбувалися масові святкування прихильників сепаратистської ідеї, нічого не нагадувало про революційні події. А на будівлі женералітету досі майоріє іспанський прапор – його так і не зняли, хоч обіцяли зробити це ще в п’ятницю.

Відео Мадрид розпустив каталонський парламент, призначивши тимчасовим очільником віце-прем'єра Іспанії

Зараз на вулицях Барселони спокійно, там гуляють туристи, але зовсім без сутичок не обійшлося – напередодні група прихильників єдності Іспанії напала на офіс урядового каталонського радіо, побили там вікна і не давала працівникам вийти з будівлі. Кілька бійок відбулося і на вулицях міста, троє людей отримали незначні ушкодження.

Тим часом уряд Іспанії із дозволу сенату застосував 155-ту статтю конституції, котрою розпустив каталонський парламент та уряд і призначив перевибори на 21 грудня. Також із посади звільнено керівника місцевої поліції. "Каталонії слід визнати правду, верховенство закону та покаятися. Цетральний уряд більше не хоче відкладати це на завтра. Тому я вирішив якомога швидше скликати вільні, чисті і законні вибори – аби відновити демократію", - наголосив прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой.

Фотогалерея Зі свічками проти "окупантів": сепаратисти у Каталонії вийшли на новий мітинг (12 фото)

Президентом Каталонії замість Карлеса Пучдемона уряд призначив віце-прем'єрку Іспанії Сорайю Саенц де Сантамарію. Каталонський женералітет це рішення проігнорував і на чолі із Пучдемоном зібрався вирішувати питання щодо установчих зборів. Після цього каталонський лідер виступив із заявою, в якій закликав людей до мирного опору офіційному Мадриду і пообіцяв, що місцева влада продовжить будувати вільну країну. «Я закликаю вас бути спокійними, наполегливими і подумати про перспективу. Ми впевнені, що найкращий спосіб захистити наші досягнення – це демократичний опір застосуванню 155-ї статті, яку ми вважаємо результатом умисної агресії проти волі каталонців», - зазначив Пучдемон.

Як повідомлялося, Україна підтримала державний суверенітет та територіальну цілісність Іспанії. Про це глава МЗС України Павло Клімкін написав у своєму Twitter. "Україна підтримує державний суверенітет та територіальну цілісність Іспанії у межах міжнародно визнаних кордонів", - зазначив він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції