Над "Фукусімою-1" почнуть розпорошення спеціальної смоли

З метою запобігти подальшому витоку радіації з "Фукусіма-1", у Японії готуються до розпорошення спеціальної синтетичної смоли.

На аварійній японській АЕС "Фукусіма-1" завершується підготовка до розпорошення спеціальної синтетичної смоли, щоб запобігти подальшому витоку радіації.

У компанії-операторі станції повідомили, що операція почнеться в найближчі години і триватиме близько двох тижнів.

За цей час передбачається використовувати не менш ніж 60 тисяч літрів речовини, що перешкоджатиме поширенню в повітрі радіоактивних частинок, які осіли на уламках навколо станції.

У свою чергу глава МАГАТЕ Юкія Амано заявив, що ситуація на АЕС досі вкрай складна, але японські фахівці все ще можуть взяти ситуацію під контроль.

Як повідомлялося, експерти урядової комісії дійшли висновку, що чотири з шести реакторів вийшли з ладу і не підлягають відновленню. За їх оцінками, демонтаж аварійних енергоблоків може зайняти три десятиліття. Оператору станції це обійдеться приблизно в 12 мільярдів доларів.

Нагадаємо, після потужного землетрусу, що стався 11 березня в Японії, через відмову системи охолоджування на АЕС "Фукусіма-1" сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше зафіксовано вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах харчування.

20 березня уряд Японії оголосив, що АЕС "Фукусіма-1" буде закрита. 29 березня влада підвищила рівень тривоги в країні до максимального. При цьому прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що ситуація на Фукусіма-1 залишається непередбачуваною. Раніше стало відомо про часткове розплавлення паливних збірок на другому реакторі.

Читайте також:

Реактори "Фукусіма-1" накриють куполами, а радіоактивну воду збиратимуть танкерами

Рівень радіації в морі біля "Фукусіми" зріс до рекордної позначки

Сліди японської радіації знайшли на сході США, у Китаї та Кореї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: