Над реактором АЕС "Фукусіма-1" з'явився дим

Рівень радіації на аварійній АЕС після охолодження водою 3-го енергоблоку незначно знизився. Японські військові готуються повторити операцію, якщо надійде відповідний запит від влади.

Над другим реактором АЕС "Фукусіма-1" в Японії з'явився стовп білого диму. За словами представників компанії, після скидання води над енергоблоком були помітні клуби пари, що, за їх припущенням, свідчить про певний успіх проведеної операції по охолодженню палива.

Японські військові готуються повторити операцію, якщо надійде відповідний запит від влади.

Спроби остудити водою зупинені реактори поки допомогли лише частково. Рівень радіації на аварійній АЕС після охолодження водою 3-го енергоблоку незначно знизився.

За даними оператора, заміри рівня радіації, зроблені 17 березня о 20:40 за місцевим часом на західних воротах станції, показали її зниження на 20 пунктів - до 292 мікрозівертів на годину. Через 2 години цей показник опустився ще на 3 пункти.

Заміри рівня радіації були проведені після того, як військові вертольоти скинули в цілому 30 т морської води на сховище відпрацьованого палива третього реактора, де після удару цунамі вийшла з ладу система охолодження енергоблоку.

Одночасно японським фахівцям вдалося прокласти зовнішній силовий кабель до другого енергоблоку аварійної АЕС "Фукусіма-1" для відновлення енергопостачання його робочих систем.

Зазначимо, що українські фахівці передали японським атомникам рекомендації, як охолодити реактори.

Нагадаємо, перший вибух на АЕС "Фукусіма-1" стався через сильний землетрус у Японії магнітудою 9,0 балів, який забрав тисячі життів. В понеділок на атомній станції "Фукусіма-1" стався другий вибух, а у вівторок атомна станція вибухнула втретє.

Слідкуйте за новинами про ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Радіаційна загроза в Японії зростає: українці порадили японцям, як охолодити реактори

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

ВідеоНад реакторами АЕС "Фукусіма" з'явився дим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: