Над Саяно-Шушенською ГЕС нависла нова загроза: величезний айсберг

Можливий сценарій катастрофи на найбільшій гідроелектростанції Росії: вода підніметься на 50 метрів, деякі міста будуть повністю затоплені.

Над Саяно-Шушенською ГЕС знов нависла загроза – через суворі морози частина дамби вкрилася товстим прошарком льоду.

За словами фахівців, ситуація склалася украй небезпечна. Як повідомив старший науковий співробітник новосибірського Держуніверситету Сергій Пащенко, вже зараз від айсберга, що утворився на дамбі, відколюються величезні шматки вагою до 100 тонн.

У компанії "Русгідро", якій належить станція, стверджують, що вони тримають ситуацію під контролем, – сніг постійно прибирають, а під дахом встановлені нагрівачі, які не дозволяють йому замерзати. Прес-секретар компанії запевнила, що часткове обмерзання дамби – "це природний процес".

Увага до найбільшої гідроелектростанції Росії прикута після страшної аварії на ГЕС 17 серпня 2009 року. Тоді потужний потік води затопив машинний зал з гідроагрегатами, загинули 75 людей.

Комісія Держдуми РФ визнала винними у трагедії керівників станції, у тому числі генерального директора та головного інженера, технічні служби, які відповідали за ремонтні роботи та технічний стан обладнання та організації, які постачали обладнання на ГЕС, зокрема автоматику.

Аварія викликала значний суспільний резонанс і побоювання, що вона може повторитися в більших масштабах. МНС Росії поширило через соцустанови Хакасії пам'ятку з описом можливого сценарію катастрофи і планом евакуації населення.

Там сказано, що у разі прориву висота водяного валу безпосередньо біля дамби перевищить 50 метрів.
Через 10 хвилин він досягне Майнської ГЕС і повністю її зруйнує, а через 20 - Саяногорська, який піде під воду. Затоплення Абакана розпочнеться через 5–6 годин. Через 17 - рівень Єнісею в районі цього міста підвищиться на 30 метрів.

За деякими розрахункам, якщо хвиля досягне Красноярського водосховища, то його рівень підніметься на 10 метрів, вода переллється через дамбу Красноярської ГЕС і виведе її з ладу.

Читайте також:

Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС порівняли з Чорнобилем

Влада Таджикистану зобов'язала громадян здавати гроші на будівництво ГЕС

Путін вимагає повністю відновити Саяно-Шушенську ГЕС

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС. Фоторепортаж

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: