Над трьома аварійними реакторами в Японії піднявся дим

До третього блоку АЕС "Фукусіма-1" направлені більше 30 армійських і пожежних машин. Не виключено, що там знову стався вибух.

Білий дим піднявся над другим, третім і четвертим реакторами АЕС "Фукусіма-1" в Японії, яка перебуває в аварійному стані після потужного землетрусу.

До третього блоку АЕС направлені більше 30 армійських і пожежних автомобілів. Атомники мають намір залити 50 тонн води у третій реактор, щоб остудити його. Водночас вони відмовилися від використання гелікоптерів для охолодження відпрацьованого ядерного палива, як це робилося напередодні.

Обстановку на АЕС вдалося стабілізувати, але лише частково. Повідомляється, що рівень радіації знизився – з 309 до 271 мЗв на годину.

Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA) повідомило, що дим над другим реактором може йти з басейну з відпрацьованим паливом або свідчити про вибух в камері зниження тиску реактора.

Раніше агентство повідомляло, що паливні стрижні на першому, другому і третьому енергоблоках аварійної АЕС "Фукусіма" в Японії лише частково вкриті водою.

Тим часом представник Всесвітньої організації охорони здоров'я заявив, що радіація з аварійних японських АЕС зараз не представляє загрози для здоров'я людей. За його даними, небезпечно лише перебування в радіусі 30 кілометрів навколо аварійних ядерних об'єктів.

Втім, у зв'язку зі зростанням загрози поширення радіації, все більше країн евакуюють своїх громадян з Японії. У ніч на п'ятницю перший літак з українцями, які побажали залишити країну, прибув до Києва. Але не всі бажаючі змогли вчасно дістатися до Токіо, щоб встигнути на літак.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

Японці визнали поразку в битві з атомом: нам залишається тільки молитися

МАГАТЕ: ліквідатори аварії на "Фукусіма-1" зникли безвісти

ВідеоНад реакторами АЕС "Фукусіма" з'явився дим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: