Над водою показався верх "Булгарії"

З ранку від дна вдалося відірвати корму теплохода і підняти її на шість метрів. Потім те ж саме було зроблено з носовою частиною - її підняли на два метри.

Затонулий на Волзі теплохід "Булгарія" поступово наближається до поверхні Куйбишевського водосховища - з води видніються щогла і антени, а також капітанська рубка. Журналістам вдалося зробити перші кадри, незважаючи на те, що операцію засекретили і постаралися нікого не підпускати до місця робіт.

Перший етап підйому "Булгарії" завершиться, коли верхня палуба виявиться на рівні 1-1,5 метра над водою. Після цього послідовно почнуться герметизація корпусу, відкачування води і остаточний підйом. Потім судно буде відбуксовано в плавучий док, де експерти будуть його досліджувати і з'ясовувати причини аварії.

Міністр транспорту Росії Ігор Левітін в п'ятницю повідомив, що саме в доці буде проведено перший техогляд "Булгарії" після катастрофи.

"Рішення про підйом судна було пов'язано з тим, що нам необхідно точно проаналізувати ситуацію. Нам необхідно побачити все судно повністю, щоб зрозуміти стан самого судна і, зокрема, ілюмінаторів", - сказав він.

Раніше фахівці протягом декількох годин піднімали й знову опускали носову частину судна. Це було необхідно для того, щоб подолати силу присоса грунту - в даному випадку глини.

З ранку від дна вдалося відірвати корму теплохода і підняти її на шість метрів. Потім те ж саме було зроблено з носовою частиною - її підняли на два метри.

Судно тягнуть на стропах, прикріплених до найпотужніших в країні плавучих кранів. Днище "Булгарії" підтримують чотири "рушники" - довгі та широкі металеві стрічки, дві з яких були підведені з боку корми і дві з боку носової частини.

Читайте також:

Водолази про "Булгарію": фільм жахів не порівняється з тим, що ми бачили

Теплохід "Булгарія" почали піднімати з дна

Загибель "Булгарії" передрікали давно: на форумах робили ставки, коли потоне теплохід

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: