Надзвичайний стан можуть швидко скасувати

У разі збереження спокою в Грузії надзвичайний стан у країні може протривати тільки два дні.

У разі збереження спокою в країні дія надзвичайного стану в Грузії може протривати тільки два дні, сказав в інтерв'ю Громадському телебаченню Грузії віце-спікер парламенту Михаїл Мачаваріані.

"За процедурою, декрет про запровадження надзвичайного стану вносить президент до парламенту протягом 48 годин з підписання. Але ми сподіваємося, що сьогодні й завтра в країні буде збережено спокій, ситуація розрядиться. У такому разі ми сподіваємося, що парламентові процедура затвердження надзвичайного стану не знадобиться", - сказав Мачаваріані.

Обстановка в Тбілісі спокійна, вулиці напівпорожні, в центральній частині грузинської столиці не їздять автобуси, передає кореспондент агенції "РИА Новости".

Весь проспект Руставелі закритий для автомобільного руху і заполонений армійськими підрозділами, військові оточили парламент Грузії, всі провулки, що виходять на головну магістраль міста, загороджені військовими машинами.

У кільце солдати також узяли підступи до площі Ріке, куди в середу перемістилися учасники акції протесту після їх витіснення з проспекту Руставелі. З висот гори Авлабара видно: площу прибирають від сміття, що залишилося після другого зіткнення правоохоронних органів з мітингувальниками. Солдати розпалили багаття і стоять навколо нього.

У всіх учбових закладах Тбілісі до понеділка скасовано заняття. 7 листопада ввечері працівники шкіл телефонували учням додому і настирливо рекомендували не приходити на заняття, повідомили агенція "РИА Новости" з посиланням на батьків школярів.

З ночі почали діяти обмеження на роботу ЗМІ в умовах надзвичайного стану, переважно вони торкнулися роботи теле- та радіокомпаній. Право розповсюдження інформації в умовах надзвичайного стану надано одному телеканалові - Громадському телебаченню.

Мовлення двох телекомпаній Грузії - "Імеді" і "Кавкасіа" - припинено. Влада пояснює, що причинами їх відключення стали заклики політиків та інших гостей інформаційних випусків до повалення влади.

Напередодні ввечері мер Тбілісі Гіоргій Угулава заявив на прес-конференції, що мовлення "Імеді" й "Кавкасіа" поновиться після скасування надзвичайного стану. Інші телекомпанії й радіостанції Грузії працюють, але без інформаційних випусків.

Громадське телебачення Грузії виходить в ефір з інформаційним випуском щогодини.

Поки що немає інформації про те, де перебувають лідери грузинської опозиції та які їхні плани. Напередодні ввечері представник команди президента, міністр освіти Александр Ломая повідомив, що "здорова частина" опозиції веде діалог з головою парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе". Міністр не уточнив, про які партії конкретно йдеться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: