Надзвукові ракети, космічні війська і сотні мільярдів доларів. США та РФ б'ють рекорди з виробництва зброї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Набирає обертів у виробництві зброї й Туреччина.

Сполучені Штати і Росія посідають перші два місця відповідно у рейтингу найбільших виробників озброєння, з роками б'ючи нові рекорди з обсягу виготовленого продукту. 

Про це свідчить рейтинг Стокгольмського інституту вивчення проблем світу.

На першому місці закріпилися Сполучені Штати Америки. Частка американських компаній на ринку виготовлення зброї складає 57%. Із сотні найбільших концернів у світі зі США представлено 42 компанії. Їхній загальний обіг продукції складає 226,6 мільярда доларів, зрісши на 2%. 

Загальна ж вартість поставок озброєння у світі протягом 2017 року склала 398,2 мільярда доларів. Це на 2,5% більше, ніж 2016 року і на 44% переважає показники 2002 року. 

Найбільший виробник зброї у світі  - американський концерн Lockheed Martin. Обіг компанії протягом 2017 року склав 44 мільярди доларів. Таких показників вдалося досягти передусім завдяки державному замовленню Пентагону. Оборонне відомство може дозволити собі великі обсяги і високу вартість замовлень, зокрема авіаносці. Lockheed Martin наразі розробляє дуже дорогу надзвукову ракету, яку не помічають засоби радіолокації. 

Друге місце у світі посідає Boeing. Нещодавно концерн отримав замовлення від президента США Дональда Трампа на виготовлення двох президентських авіалайнерів Air Force One за 3,9 мільярда доларів. 

Наступного року США планують витратити на зброю рекордну суму - 716 мільярдів доларів. Дональд Трамп також докладає зусиль для того, аби домінувати у космосі, плануючи створити космічні війська. 

У рейтингу країн-виробників зброї друге місце посідає Росія. Особливо перегони озброєнь підігріваються програмою модернізації, яку розпочав Володимир Путін. Російський військово-промисловий комплекс складає 9,5% виготовленого у світі озброєння. Він зріс на 8,5% і склав 37,7 мільярда доларів. Російська компанія "Алмаз-Антей" увійшла до десятки найбільших виробників зброї у світі. 

Європейське виробництво зброї зросло на 3,8% і склало 94,8 мільярда доларів. Найбільшими виробниками Європи лишаються Велика Британія і Франція. Британський мегаконцерн BAE Systems, що нараховує більше 83 тисяч співробітників - єдиний, що увійшов до топ-5 виробників світу. Зараз компанія займається виробництвом європейських винищувачів Eurofighter Typhoon, які продаються, зокрема, і Саудівській Аравії. 

Підвищує відсоток в у сфері виготовлення зброї й Туреччина. Президент Реджеп Таїп Ердоган бажає зробити країну менш залежною від імпорту озброєння, завдяки чому країна вже збільшила показники на 24%. 

Серед найбільших компаній і три китайських концерни, але вони не ввійшли до списку, бо публікують занадто мало достовірних даних щодо своєї діяльності. 

До списку найбільших сотні компаній-виробників зброї увійшов й "Укроборонпром". Концерн посів 81 місце, хоча 2016 року перебував на 79. Обіг українського виробника склав більше одного мільярда доларів, зменшивши показники на 40 мільйонів, порівнюючи з продажами 2016 року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції