Нафта вперше за три місяці припинила витікати у Мексиканську затоку

Витік нафти у Мексиканській затоці зупинили вперше за 87 днів з моменту аварії. Тепер експерти перевіряють ефективність нової заглушки: ще не факт, що вона працюватиме довго.

Британській нафтовій компанії ВР вдалося зупинити потік нафти, який потрапляв у Мексиканську затоку після аварії на нафтовидобувній платформі на початку квітня.

"Наразі потік нафти, що потрапляє в Мексиканську затоку, зупинений", - заявив віце-президент ВР Кент Уеллс. Ці слова підтверджують кадри, які надходять з відеокамери, встановленої в місці прориву на глибині 1,5 км.

Нафта припинила витікати у води затоки вперше за 87 днів, тобто з моменту аварії на платформі Deepwater Horizon, яку експлуатує ВР. Акції нафтового гіганта одразу почали зростати і до моменту закриття Нью-йоркської фондової біржі піднялися на 9%.

Зупинити витік вдалося завдяки новій заглушці. Тепер кожні шість годин фахівці будуть проводити виміри, щоб переконатися у стабільності рівня тиску в свердловині. Якщо тиск на клапани заглушки буде занадто високим, вона може не витримати. З іншого боку, якщо цей показник буде низьким, це може означати, що нафта і газ виходять зі свердловини десь в іншому місці.

Усього перевірка ефективності нової заглушки триватиме 48 годин.

"У разі успіху свердловина залишиться закупореною. Якщо ні, то ми знову відкриємо шлях потоку нафти. Ми повинні визнати, що поки далекі від того, щоб ухвалювати будь-яке з цих рішень", - пояснив представник компанії ВР Дуг Саттлс.

Якщо заглушка спрацює, вона має повністю зупинити витік нафти до серпня-вересня, коли завершення робіт з буріння двох відвідних свердловин дозволить вирішити цю проблему перманентно.

Новина про те, що вперше за три місяці з моменту аварії нафта не потрапляє у води затоки, викликала бурхливу реакцію у мешканців постраждалих штатів. Але багато людей поки не вірять у те, що чергова спроба ВР зупинити нафту увінчалася успіхом. Крім того, вони бояться, що як тільки проблема з витоком нафти буде вирішена, про їхні проблеми забудуть.

Тим часом конгресмени США узгодили законопроект, за яким BP буде заборонено займатися шельфових бурінням у берегів США протягом семи років.

У законопроекті не згадано конкретно BP, однак документ буде застосовуватися до тих компаній, у яких за останні сім років 10 і більше співробітників загинули в процесі виробництва - буріння, видобутку або очищення нафти. У квітні в результаті вибуху на платформі Deepwater Horizon загинули 11 робітників.

Читайте також:

Обама ввів мораторій на буріння у Мексиканській затоці

Роботи-маніпулятори зупинятимуть витік нафти в Мексиканській затоці

Глава BP розважався з коханкою на яхті, поки нафта заливала Мексиканську затоку

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

ВідеоНафта вперше за три місяці припинила витікати у Мексиканську затоку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: