Білорусь думає над використанням українського нафтопроводу для постачань нафти в обхід Росії - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нафтопровід Одеса-Броди розглядають як одну з можливих опцій.

Баку та Мінськ обговорюють використання українського нафтопроводу Одеса-Броди як шлях постачання нафти у Білорусь. Про це повідомляють РИА.Новости із посиланням на представника SOCAR Ібрагіма Ахмедова. 

"Використання нафтопроводу Одеса-Броди обговорюється як одна з можливих опцій", – повідомив Ахмедов.

Білоруська нафтова компанія вже закупила партію норвезької нафти у розмірі 80 тисяч тонн. З литовського порту сировину планують перевезти до Білорусі залізничною колією.

Нагадаємо, від 1 січня 2020 року російські компанії припинили постачання нафти до Білорусі через розбіжності в ціні на сировину. Президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово намагався домовитися з російським президентом Володимиром Путіним про підписання нових угод, але безуспішно. 

Минулого тижня перший віцепрем'єр Білорусі Дмитро Крутий заявив, що білоруський уряд продовжує відпрацьовувати схему альтернативних постачань нафти.

"Ми розіслали відповідні комерційні пропозиції. Всі комерційні служби наших заводів, "Білоруської нафтової компанії" перебувають на переговорах практично в щоденному режимі. Думаю, тут ми теж скоро отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти. Всі можливі країни: і Україна, і Польща, і країни Балтії, і Казахстан, Азербайджан. Ми зараз зайнялися цим питанням", – зазначив Крутий.

Нафтопровід Одеса-Броди зв'язує український порт з південною гілкою нафтопроводу "Дружба", по котрій можливе реверсне прокачування сировини у напрямку Мозирського НПЗ у Білорусі.

Відео Білоруси другий день протестують проти поглибленої інтеграції з Росією

Хід за незалежність країни від Росії, що почався напередодні ввечері, став найбільшим. Люди вийшли на вулицю через зустріч Путіна з Лукашенком у Санкт-Петербурзі. На ній білоруський президент підписав документи про поглиблену співпрацю двох країн.    

Білоруси другий день протестують проти поглибленої інтеграції з Росією

Залиште свій коментар

Вибір редакції