Через розлив нафти США загрожує найбільша екологічна катастрофа в історії

Екологи говорять про катастрофу, що насувається для флори і фауни трьох-чотирьох американських штатів.

Величезна нафтова пляма, що виникла в результаті аварії на добувній платформі в Мексиканській затоці, досягла узбережжя американського штату Луїзіана. Екологи попередили про те, що розлив найти може стати найбільшою екологічною катастрофою в історії США.

За словами рятувальників, величезний розлив нафти взяти під контроль цілком можливо. Проте екологи дуже стурбовані, деякі з них говорять про катастрофу, що насувається для флори і фауни трьох-чотирьох американських штатів.

Для боротьби з плямою залучені ресурси армії США. Губернатор штату Луїзіана Боббі Джіндейл звернувся до Пентагону з проханням направити в зону лиха 6000 бійців національної гвардії.

Американці готуються до, можливо, найважчої екологічної катастрофи в історії США.

Адміністрація США в четвер розцінила аварію платформи в Мексиканській затоці як "НП національного масштабу". Дана проблема зайняла перше місце в порядку денному Барака Обами, відзначила британська газета The Times. Він закликав владу всіх рівнів вжити термінових заходів для запобігання екологічної катастрофи. Президент США вже обговорив ситуацію з губернаторами п'яти прибережних штатів. У штаті Луїзіана оголошено надзвичайний стан.

Допомогу ВР у ліквідації розливу нафти у четвер почали надавати американські військові. За особистим розпорядженням Барака Обами, на американське узбережжя Мексиканської затоки для координації екстрених заходів прибувають міністр внутрішніх справ США Кен Салазар і міністр національної безпеки Джанет Наполітано.

У той же час на прес-конференції в Білому домі Наполітано та офіційний представник Барака Обами Роберт Гіббс неодноразово дали зрозуміти, що, за американськими законами, відповідальність за розлив нафти і вартість очищення від нього лягають на ВР. Ці заяви обрушили акції британської компанії.

ВР, яка експлуатувала орендовану у фірми Transocean платформу, чекають численні судові позови. Дві сім'ї жертв аварії на вишці вже подали на неї до суду. Представники риболовецької галузі Луїзіани і дві компанії, які ведуть промисел креветок, також внесли судові позови. Відповідачами по ряду з них будуть як ВР, так і фірма Transocean та її страховик - британська Lloyd's. Нафтова пляма наближається зараз до одного з найбагатших морепродуктами районів.

НП з вишкою ВР вже порівнюють з подіями біля берегів Аляски в 1989 році, коли супертанкер Exxon Valdez сів на мілину, і в океан вилилося близько 50 тисяч тонн нафти. За наявними оцінками, нинішній розлив може перевищити обсяг витоку з Exxon Valdez вже протягом двох місяців.

Розміри нафтової плями, тим часом, вже перевищили 170 кілометрів в довжину і 68 кілометрів завширшки.

Як повідомлялося, 29 квітня губернатор американського штату Луїзіана Боббі Джіндал оголосив на ввіреній йому території надзвичайний стан у зв'язку з поширенням нафтової плями в Мексиканській затоці.

Як відомо, вибух на плавучій буровій платформі в Мексиканській затоці стався 21 квітня. Незабаром після вибуху платформа, на якій в момент аварії працювали 126 осіб, затонула.17 людей в результаті аварії отримали поранення, 11 досі числяться зниклими безвісти.

Читайте також:

Нафтова пляма розміром з Ірландію наближається до пляжів США

Американці підпалили нафтову пляму в Мексиканській затоці

У Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа

В Австралії розбився науковий зонд NASA

ВідеоНафтова пляма в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: