Нафтова пляма розміром з Ірландію наближається до пляжів США

Через аварію на свердловині щодня у води Мексиканської затоки виливаються близько 5 тисяч барелів нафти.

Нафтова пляма в Мексиканській затоці
AFP
Нафтова пляма в Мексиканській затоці
США загрожує екологічна катастрофа: нафтова пляма, яка утворилася у Мексиканській затоці після вибуху нафтовидобувної платформи, продовжує збільшуватися і рухається у бік узбережжя штатів Луїзіана, Алабама, Міссісіпі і Флорида.

З пошкодженої свердловини витікає в п'ять разів більше нафти, ніж вважалося раніше. Щодня у води затоки надходять близько 5 тисяч барелів (795 тисяч літрів) нафти. За останніми даними, діаметр плями становить майже тисячу, а її площа - близько 75 тис. кв. км, що порівняно з площею Ірландії.

Крім того, водолазам вдалося виявити ще одну ділянку труби, з якої витікає нафта.

На думку експертів, ця катастрофа у Мексиканській затоці може стати "найбільшою аварією в історії нафтовидобувної промисловості". "Ймовірно, з нею можна порівняти тільки пожежі на нафтових свердловинах Кувейту в 1991 році", - заявив Майк Міллер, глава канадської компанії Safety Boss, що спеціалізується в області гасіння пожеж на свердловинах.

Якщо оцінки служби берегової охорони США вірні, масштаби нинішнього розливу нафти порівнянні з наслідками катастрофи танкера "Ексон Вальдіз", коли протягом двох місяців в море потрапило 45 мільйонів літрів нафти.

Секретар США з питань національної безпеки доповів про розвиток ситуації президентові Бараку Обамі. У відповідь на це уряд країни запропонував допомогу міністерства оборони для захисту берегової лінії штату.

Знищити нафтову пляму хочуть за допомогою підпалу. Напередодні ввечері аварійні служби здійснили "контрольну пожежу", перед підпалом розділивши пляму спеціальними плавучими бар'єрами на кілька частин. У Службі берегової охорони визнали, що підпал завдасть деякої шкоди природі, але ця шкода буде меншою, ніж якщо дозволити плямі розповзатися.

Читайте також:

Американці підпалили нафтову пляму в Мексиканській затоці

У Мексиканській затоці вибухнула нафтовидобувна платформа

В Австралії розбився науковий зонд NASA

Атомна субмарина протаранила корабель з вини моряка, який заслухався iPod

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: