"Нафтовий Чорнобиль" у Мексиканській затоці спричинив міхур метану

Міхур метану виник на великій глибині через нагрівання, яке сталося в результаті хімічної реакції в ході цементування свердловини.

Вибух на нафтовій платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці, який призвів до масштабного витоку нафти в море, швидше за все, стався через міхур метану, який піднявся з свердловини. Таку версію виклав професор каліфорнійського університету в Берклі Роберт Бі (Robert Bea), який вважається великим фахівцем в області забезпечення безпеки при проведенні бурових робіт.

Бі прийшов до висновку про вибух на платформі через газ на основі свідчень очевидців катастрофи, які йому передали експерти, що розслідують причини інциденту.

Згідно з версією Бі, міхур метану виник на великій глибині через нагрівання, яке сталося в результаті хімічної реакції в ході цементування свердловини - одного зі стандартних технологічних процесів при підводному бурінні. Зростання температури викликало перехід метану з рідкого в газоподібний стан, після чого міхур, збільшуючись в розмірах у мірі підйому з глибини і падіння тиску, прорвав бар'єри на своєму шляху і вирвався на поверхню.

Перший вибух, за словами професора, швидше за все, стався в двигунах, встановлених на буровій платформі, які через попадання в них газу стали працювати на гранично високій швидкості. Загоряння, яке послідувало призвело до вибуху нафтової суміші, яку викинуло на поверхню слідом за метаном.

Представник оператора нефтеплатформи, компанії BP, відмовився підтвердити або спростувати версію Роберта Бі. За словами співробітника компанії, які-небудь висновки можна буде зробити лише за підсумками повноцінного розслідування, яке поки що не завершилось.

Вибух на платформі Deepwater Horizon, розташованої на відстані 80 кілометрів від берегів штату Луїзіана, стався 20 квітня. У результаті катастрофи загинули 11 осіб - дев'ять робітників і два інженери. Сама платформа при цьому затонула, ще більше пошкодивши свердловину, яка постраждала під час вибуху.

Катастрофа призвела до витоку нафти в Мексиканську затоку зі швидкістю 200 тисяч галонів (760 тисяч літрів) на добу. Незважаючи на зусилля рятувальників, які встановили загороджувальні бони на кордонах зростаючої нафтової плями, 4 травня воно все ж досягло узбережжя Луїзіани. У зв'язку з цим режим надзвичайної ситуації був оголошений як в Луїзіані, так і в сусідньому штаті Флорида.

7 травня фахівці BP, які взяли на себе відповідальність за те, що сталося, завершили спуск на дно затоки 100-тонного захисного куполу, який, як передбачається, перекриє витік з пошкодженої свердловини на 85 відсотків. Нафту, що набирається у нього будуть відкачувати на танкери з допомогою спеціального обладнання, встановлення якого поки ще не завершене. Раніше на одне з пошкоджених місць свердловини вже був встановлений вентиль, однак така технологія виявилася не здатна забезпечити повноцінного перекриття витоку.

Збиток від катастрофи оцінюється в суму до 14 мільярдів доларів.

Читайте також:

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Пентагон направив Національну гвардію США на боротьбу з нафтовою плямою

Нафтова пляма розміром з Ірландію наближається до пляжів США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: