Нафтову свердловину в Мексиканській затоці заллють цементом

20 травня виповнився рівно місяць, як вибухнула нафтовидобувна платформа в Мексиканській затоці. Наслідки катастрофи досі не усунуті. Учені б'ють на сполох.

Найближчими днями фахівці British petroleum зроблять ще одну спробу зупинити витікання нафти у Мексиканські затоці.

Пошкоджену свердловину спочатку тимчасово "законсервують" тоннами в'язкого бурового розчину, а потім остаточно запломбують її цементом. За попередньою інформацією, підготовка до цієї операції триватиме від семи до десяти днів.

Керівництво BP стверджує, що обсяг викиду нафти з пошкодженої свердловини у води Мексиканської затоки скоротився на 20% і щодня відкачується по три тисячі барелів нафти.

Тим часом учені з Американської національної адміністрації з океану та атмосфері б'ють на сполох - за їхніми даними, нафта, яка виливається зі свердловини в Мексиканській затоці, потрапила в океанічну течію і вже через шість днів може забруднити узбережжя Флориди. Фахівці також побоюються, що швидка океанічна течія може серйозно перемішати нафту з водою, завадивши відстеженню нафтових плям у найближчі дні.

20 травня виповнився рівно місяць, як вибухнула нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon в 80 кілометрах від берегів Луїзіани. Наслідки цієї аварії до цього часу неможливо усунути.

Американські юристи готують судові позови від представників середнього та малого бізнесу в Луїзіані - рибалок, власників ресторанів, готелів, що позбулися через плями великої частини доходів. Цікаво, що позови адресовані не тільки до BP, а й до інших нафтових гігантів - Transocean, Halliburton і Cameron. BP вже встигло виплатити 15 мільйонів доларів компенсацій видобувачам креветок і рибалкам, які взагалі позбулися заробітку – 19% Мексиканської затоки закрито для рибальства.

Читайте також:

Експерти запропонували заглушити нафтову свердловину в США атомним вибухом

Очищення Мексиканської затоки від нафти займе 2-3 місяці

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем"

Вулкан в Ісландії вирішили забетонувати

ВідеоНафтову свердловину в Мексиканській затоці заллють цементом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: