Рік тому в Туреччині відбувся невдалий військовий переворот, внаслідок чого загинуло понад 260 людей.

Десятки тисяч людей у Туреччини вийшли на вулиці, щоб відзначити першу річницю провалу спроби військового перевороту в країні. Дата 15 липня оголошено в Туреччині національним святом.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступив на масовому мітингу в Стамбулі 15 липня, присвяченому річниці невдалої спроби перевороту. Про це повідомляє ВВС Україна.

Президент Ердоган прибув до Стамбула після закінчення засідання меджлісу на літаку в супроводі винищувачів.

Він виступив перед натовпом людей, які заполонили міст над протокою Босфор, де минулого року відбулися зіткнення між бунтівними військовими і цивільним населенням. Міст отримав тепер назву Моста мучеників 15 липня і президент відкрив там меморіал.

Ердоган заявив, що рік тому турецький народ довів, що готовий пожертвувати всім, щоб захистити країну.

"У людей тієї ночі не було зброї, у них був прапор і, головне, у них була віра", – заявив Ердоган.

Він підтримав смертну кару для змовників і заявив, що вони повинні носити такі ж, як у в'язнів в'язниці Гуантанамо, тюремні роби.

ВідеоУ Туреччині більше семи тисяч людей, які не підтримують Ердогана, вигнали з роботи

Потім були зачитані імена всіх 34 осіб, які загинули на мосту через Босфор минулого року в зіткненнях з військовими.

За минулий рік влада звільнила і відсторонили від посад понад 150 тисяч державних службовців, нібито причетних до перевороту. Близько 50 тисяч осіб було заарештовано. 

Як передає Анадолу, Ердоган заявив, що знає, мотиви організаторів невдалого перевороту. Офіційна Туреччина вважає, що його влаштували прибічники проповідника Фетуллаха Гюлена. Наразі він перебуває в США, і Туреччина вимагає його видачі.

Ердоган зазначив, що влада веде рішучу боротьбу з членами течії Фетуллаха Гюлена, яку в Туреччині вважають терористичною. Насамперед, виявлені і усунені від роботи пособники Гюлена з числа співробітників держструктур.

"Станом на 12 липня 2017 року через органів МВС, Міносвіти та МОЗ, а також судової системи видворено 111 тис. прихильників течії. Розслідуються справи ще 38 тис. осіб. Гроші народу не підуть на оплату зарплат терористів", – заявив Ердоган на масовому заході. 

Нагадаємо, рік тому, в ніч проти 16 липня, у Туреччині група військових здійснила спробу державного перевороту. У Стамбулі військові перекрили рух на двох мостах через протоку Босфор, блокували аеропорт Ататюрка і заарештували керівництво Генштабу.

Очевидці повідомляли про стрілянину в столиці країни – Анкарі. Крім того, в цьому місті літали військові винищувачі. Прем'єр Йилдирим заявляв, що група військових зробила спробу вчинити переворот за допомогою зброї і свого становища. 

Тоді загинуло понад 260 людей, 1440 осіб отримали поранення. Серед загиблих – понад 100 бунтівників і понад 160 прибічників чинної влади.

Між іншим, цьогоріч 16 квітня в Туреччині відбувся референдум, який розширив повноваження Ердогана.

Залиште свій коментар