Перейти до змісту
Нагірний Карабах: Вірменія та Азербайджан домовилися про нове перемир'я

Вогонь хочуть припинити з гуманітарних міркувань.

Вірменія та Азербайджан домовилися про тимчасове припинення вогню з гуманітарних міркувань. Перемир'я має набрати чинності від 00:00 18 жовтня за місцевим часом.

Про це повідомляють МЗС країн.

Як зазначається, таке рішення ухвалене на основі заяви президентів Франції, Росії та США, які представляють країни-співголови Мінської групи ОБСЄ.

Нагадаємо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту. 

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, "проголосив незалежність" від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені "НКР" підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

 

Відео Конфлікт у Нагірному Карабасі: Азербайджан вперше визнав, що завдав удару по території Вірменії

Новий виток конфлікту у Нагірному Карабасі - Азербайджан вперше визнав, що завдав удару по території Вірменії. У Баку заявили: знищили ракетні установки, які нібито мали обстрілювати азербайджанську територію. За деякими даними, вони були розміщені у полі між селами Сотк и Азат - на кордоні між двома країнами. Вірменія факт обстрілу підтвердила, хоча те, що сама планувала атакувати Азербайджан, заперечує. Міністерства оборони обох країн погрожують новими атаками. Тоді як підтвердження удару по Вірменії може стати приводом для Росії втрутитися у конфлікт, оскільки обидві країни входять у спільний воєнний союз. Утім, поки Єреван за допомогою до нього не звертався.

Конфлікт у Нагірному Карабасі: Азербайджан вперше визнав, що завдав удару по території Вірменії

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин