Найбільші міста Бразилії залишилися без світла через аварію на ГЕС

На другій за обсягами вироблення електроенергії гідроелектростанції в світі сталася аварія. В результаті без світла залишилися Ріо-де-Жанейро, Сан-Паулу та частина Уругваю.

У найбільших містах Бразилії, включаючи Сан-Паулу і Ріо-де-Жайнеро, увечері 10 листопада була перервана подача електроенергії.

Причиною відключення електрики стали неполадки на гідроелектростанції "Ітайпу" - другій в світі з вироблення електроенергії.

Міністр вугільної промисловості та енергетики Едісон Лобао підтвердив, що причиною відключення електрики стала позаштатна ситуація на ГЕС. За словами міністра, неполадки виникли на лініях електропередачі, що йдуть від ГЕС, сама станція працювала у звичайному режимі.

Аварія на ГЕС "Ітайпу" спровокувала перевантаження в мережі, і її ділянки почали виходити з ладу за "принципом доміно". Перші повідомлення про відключення електрики надійшли о 20:15 за місцевим часом.

Подачу електрики вдалося поновити лише о 00:37.

Всього, за даними місцевих ЗМІ, відключення електрики зачепило близько 50 мільйонів жителів Бразилії - чверть населення країни. Перебої з подачею електроенергії виникли і в Уругваї, що також отримує електрику від ГЕС "Ітайпу".

Відключення світлофорів паралізувало рух на вулицях Сан-Паулу і Ріо-де-Жайнеро. У Сан-Паулу пасажирів метро довелося евакуювати з вагонів, що зупинилися в тунелях.

Була оголошена мобілізація співробітників правоохоронних органів, в завдання яких входило запобігання злочинів. Влада також звернулися до жителів з наполегливим проханням по можливості не пересуватися темними вулицями.

На частку гідроелектростанцій припадає понад 80% електроенергії, що виробляється в Бразилії. Всього в Бразилії діють 633 гідроелектростанції різної потужності.

Бразильські ЗМІ висували припущення, що ЛЕП у "Ітайпу" могли отримати ушкодження під час сильної грози, що відбулася увечері 10 листопада. Лобао підтвердив, що в районі ГЕС дійсно пройшла гроза, однак не зміг припустити, чи могла вона стати причиною події.

7 листопада в програмі "60 Minutes", що виходить на американському каналі CBS, прозвучало повідомлення, що причиною декількох аварій в електромережах Бразилії, котрі відбулися за останній час, стали атаки хакерів. Влада Бразилії інформацію, озвучену в телепрограмі, категорично спростувала.

Читайте також:

Майже увесь Таджикистан залишився знеструмленим

У Молдові стався вибух на магістральному газогоні

В аварії на Саяно-Шушенській ГЕС звинуватили Анатолія Чубайса

Трубу "Одеса-Броди" прорвало

ВідеоНайбільші міста Бразилії залишилися без світла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: