Найчистіша країна світу - Швейцарія

Американське видання Forbes на основі дослідження 140 країн опубліковало рейтинг найбільш чистих держав світу.

Журнал Forbes на основі досліджень експертів склав рейтинг найчистіших країн світу. Першою за екологічними досягненнями стала Швейцарія.

Система, складена на основі Індексу екологічних досягнень, оцінює стан екології держави за 25 критеріями - від якості води і повітря до використання пестицидів і біологічної варіатівності.

Швейцарія набрала 95,5 балів зі 100 можливих. За вісьма показниками: якість води, асенізація, здоров'я лісів, обмеження на використання пестицидів тощо, - держава показала 100% результат. Багато в чому завдяки стану екології середня тривалість життя в Швейцарії становить 81 рік.

Друге місце посіла Швеція, яка продемонструвала дуже низькі показники за рівнем забруднення повітря і питної води, а також викидам вуглекислого газу. Водночас країна набрала всього 26 балів зі 100 за стан водних ресурсів.

Замикає трійку лідерів найчистіших країн ще одна скандинавська держава - Норвегія. Країна набрала 100 балів за якістю повітря і води, асенізації і рівнем виділення озону. Таким показникам сприяло, зокрема, те, що до 98% всієї електрики, яку споживає країна, виробляється гідроелектростанціями. В цілому, Норвегія набрала 93,1 бали.

За словами експертів, даний рейтинг є ще одним показником того, що США давно втратили свій статус головних захисників природи. Що стосується американського континенту, беззастережним лідером тут стала Коста-Ріка, одним з основних доходів якої є екотурізм. Країна набрала 90,5 бали, що дозволило їй стати першою на території обох Америк і п'ятою в загальному рейтингу.

Найчистішою країною Азіатсько-тихоокеанського регіону визнали Нову Зеландію, яка набрала 88,9 бали (сьоме місце в світі).

Друге місце в цьому регіоні посіла Японія, що показала 100% результат за збереженням лісових ресурсів. Низький рівень забруднення повітря, ретельне очищення інфраструктури, обмеження використання хімічних пестицидів дозволили Японії стати 21-ою в списку найчистіших держав світу. І завдяки відмінному стану екології Японія утримує світове лідерство за тривалістю життя, яке становить тут більше 88 років.

На один ступінь в загальному рейтингу Японію випереджає Хорватія. Країна, що набрала 84,6 бали і стала першою в Східній Європі і 20-ою в загальному списку. Уряд Хорватії свого часу поставив пріоритетом очищення прибережних територій, завдяки чому Адріатичне узбережжя країни стало улюбленим місцем туристів. В той же час, якість повітря в Хорватії залишає бажати кращого, а місцеву біологічну варіатівность експерти оцінили всього в 14 балів.

Читайте також:

На Сицилії зібрався екологічний саміт G8

На Землі пересихають джерела прісної води

Греція стала лідером з відключення світла у Годину Землі

"Туалетні смаки" американців згубно впливають на екологію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: