Наймолодший в'язень Гуантанамо подасть позов проти США

Афганець Мохаммед Джавад домагатиметься компенсації за погане поводження з ним під час ув'язнення.

Молодий афганець, звільнений на цьому тижні з американської в'язниці Гуантанамо, має намір подати позов проти уряду Сполучених Штатів.

Мохаммед Джавад домагатиметься компенсації за погане поводження з ним під час ув'язнення. За словами його родичів, хлопця забрали до американської тюрми у 12-річному віці (влада США наполягає, що йому вже було 18). Він провів у Гуантанамо сім останніх років.

Джавада звинувачували в тому, що він кинув гранату в армійській джип у Кабулі, в результаті чого були поранені двоє солдатів і перекладач.

Днями юнака звільнили - американський суд виніс постанову, що визнання були отримані від нього силою, і він повернувся до столиці Афганістану. Джавад переконує, що ні в чому не винен.

"Я нічого тоді не скоїв. Мене узяли ні за що. Все, на що я міг сподіватися, це лише те, що одного разу я буду вільний і повернуся додому до Афганістану, до своєї матері", - розповів він.

Як відомо, раніше президент США Барак Обама обіцяв, що вимагатиме закриття Гуантанамо до січня 2010 року. Утім, залишається відкритим питання про те, куди будуть переведені арештанти цієї тюрми. Про катування в Гуантанамо вже ходять "легенди". За словами в'язнів та даними правозахисників, під час допитів агенти ЦРУ часто використовують недозволені методи та вибивають свідчення із затриманих силою.

Читайте також:

У тюрмі Гуантанамо в'язень наклав на себе руки

В'язень розробив відеогру про втечу з Гуантанамо

Колишні в’язні Гуантанамо подали в суд на британські спецслужби

Чавес пропонує перенести в'язницю Гуантанамо до Венесуели

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: