Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найпопулярніший політик Британії виявився нащадком аристократів з-під Києва

Лідер британських ліберальних демократів Нік Легг може претендувати на український маєток своїх предків, куди до його родичок їздив свататися Тарас Шевченко.

Напередодні парламентських виборів у Британії несподівано "вистрілив" лідер Ліберально-демократичної партії Нік Клегг, рейтинг якого зріс до 72%. Таким чином, він став найпопулярнішим політиком у країні з часів Черчілля, чий рейтинг в 1945 році досяг 83%.

До 43-річного Клегга виявилася прикутою увага більшості британських ЗМІ. Як з'ясували журналісти, політик виявився нащадком аристократичної родини з царської Росії. Його предки мешкали у маєтку, що досі стоїть в селі Березова Рудка, неподалік від Києва.

За інформацією британської The Guardian, дідусь Клегга був одружений з російською баронесою Кірою Енгельгард. Мати Кіри, Олександра Муллен, була дочкою відомого російського юриста кінця XIX - початку XX століття Ігнатія Закревського, головного прокурора російського сенату під час правління імператора Олександра III.

"За прикладом інших російських аристократів-вигнанців, Клегг може навіть претендувати на зруйновану садибу Закревського, свого великого прадіда, який жив у великому маєтку на території сучасної України, під Києвом", - пише видання.

Зруйнований будинок наразі займає сільськогосподарський коледж, але цей двоповерховий маєток класичної побудови досі користується популярністю серед шанувальників архітектури, має великий парк та піраміду (під якою поховано Закревського).

Маєток Закревського
Маєток Закревського під Києвом
До речі, маєток Закревського в Березовій Рудці також знаменитий тим, що туди приїздив Тарас Шевченко у 1840-х роках. Український поет сватався до однієї з дочок прадіда Ніколаса Клегга. Саме там він почав писати свою поему "Кавказ".

Закревський залишив Росію одразу після революції 1917 року. Російськомовні предки Клегга осіли в Німеччині, Франції, Люксембурзі та США.

"Сім'я Клегг вважалася класовим ворогом у цей час. У той час убивали всіх аристократів", - розповіла журналістам голова музею Березової Рудки Валентина Гончар.

Троюрідною тіткою Клегг виявилася одна з дочок Закревського Марія Будберг. У Великобританії, де Будберг прожила велику частину життя, вона була відома як "російська Мата Харі". Її коханцями були Максим Горький, Герберт Уеллс і Роберт Брюс Локхарт.

Цікаво, що в досьє, складеному на Будберг внутрішньої розвідкою Великобританії MI5, зокрема йшлося: "може вживати алкогольні напої в разючих кількостях, особливо джин".

Сам Ніколас Клегг отримав диплом Кембриджського університету - вивчав археологію і соціальну антропологію. Він спробував себе у журналістиці – в 1993-му отримав спеціальну премію газети Financial Times і відправився до Угорщини, висвітлювати економічні реформи в країні.

Через рік поступив на службу в Єврокомісію, де курирував програму допомоги республікам Середньої Азії, а також брав участь у торговельних переговорах з Росією і Китаєм. У 1999-му був обраний до Європарламенту, у 2005-му став депутатом палати громад.

Два роки потому Клегга обрали головою британської партії "Ліберальні демократи". На урочистій церемонії він оголосив себе "лібералом за темпераментом, інстинктами і вихованням", який виступає за "відкриту і толерантну Британію".

А ще Нік Клегг відкрито визнає себе атеїстом. Що не заважає йому "виховувати трьох дітей у римсько-католицькій релігії, якої дотримується і дружина".

Читайте також:

У Британії вперше в історії пройшли передвиборчі теледебати

За формою черепа Януковича професор довела, що він - аристократ у четвертому поколінні

Батько коханця принцеси Діани готовий стати президентом Шотландії

ДНК-аналіз розкрив "прокляття Рюриковичів"

Залиште свій коментар

Вибір редакції