Найстаріший в світі артист оперети заплямував своє ім'я

105-річний Йоханнес Хєєстерс програв судову суперечку проти берлінського історика, який стверджував, що в 1941 році співак виступав перед есесівцами в концтаборі Дахау. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Актор сам звернувся до суду з вимогою зобов'язати історика Фолькера Кюна публічно спростувати свої твердження. В ході суду було встановлено, що Йоханнес Хєєстерс - голландець за походженням - входив до складу ансамблю Мюнхенської філармонії, який відвідав концтабір Дахау.

Цей візит документально підтверджений фотографіями з альбому коменданта табору. У підписі до фотографій комендант табору виразив вдячність "улюбленим артистам, які нас відвідали в концтаборі Дахау 21.5.1941". А також на суді був продемонстрований відеозапис бесіди Кюна з колишнім в'язнем концтабору, який повідомив, що особисто відкривав для артиста завісу.

Сам Хєєстерс визнавав відвідини концтабору, але завжди заявляв, що ніколи не виступав перед охоронцями.

Адвокат Хєєстерса заявив, що його підзахисний все своє довге життя жалкував про свою поїздку в концтабір Дахау. Проте, пояснив він, у той час запрошення СС розглядалося як обов'язкове до виконання. "Я соромлюся того, що нацистам вдалося заманити мене туди", - привів адвокат слова Йоханнеса Хєєстерса.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: