Найвідомішого наркобарона світу посадили на 30 років

Дон Уго входив до десятки найрозшукуваніших злочинців у США.

Колумбійський наркобарон Еухеніо Монтойя, відомий на прізвисько Дон Уго, засуджений суд на 30 років тюремного ув'язнення – такий вердикт суду Майамі.

Монтойю затримали на заході Колумбії у вересні 2007 року.

Довгий час він входив до першої десятки найбільш розшукуваних злочинців. ЦРУ за будь-яку інформацію про його місцезнаходження обіцяла нагороду у 5 мільйонів доларів.

У 2008 році його екстрадували в США, де висунули звинувачення в торгівлі наркотиками та відмиванні незаконно здобутих коштів.

За версією поліції, Дон Уго був головним фінансистом найбільшого колумбійського наркокартеля Північна долина.

У 2009 році Монтойя, повністю визнавши свою вину, розповів, що інвестував отримані від продажу наркотиків кошти в нерухомість і різні види бізнесу. За його словами, загальні заощадження картелю становлять близько 20 мільйонів доларів.

Картель Північна долина став найбільшим виробником кокаїну в Колумбії, після того, як у 90-х роках влада знищила двох його головних конкурентів.

За оцінками фахівців, на долю картелю припадає приблизно 30% усього ввезеного в США кокаїну.

У 2005 році брата Монтойї, Хуана Карлоса, та його двоюрідного брата Карлоса Феліпе Торо засудили в США за торгівлю наркотиками до 21 і 19 років в'язниці відповідно.

Ще одного брата Еухеніо Монтойї, Дієго, якого внесено у список найбільш розшукуваних ФБР наркоторговців, наприкінці 2008 року екстрадовано з Колумбії до США, де на нього також очікує суд.

Нагадаємо, 14 квітня колумбійська поліція затримала найвідомішого наркобарона країни Даніеля Рендона Еррера на прізвисько Дон Маріо. За інформацією ЗМІ, в операції із його затримання брали участь 600 поліцейських, а також військові.

Зазначимо, не дивлячись на всі зусилля влади по боротьбі з наркомафією Колумбія залишається світовим лідером у виробництві кокаїну. Щорічно його виробляється тут не менше 600 тонн. Значна частина наркотиків надходить у США.

Читайте також:

Наркобарон катував підлеглих лекціями з етики

В Мексиці арештовано одного з найрозшукуваніших наркобаронів

До списку мільярдерів Forbes потрапив мексиканський наркобарон

Киянин став наркобароном в Німеччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: