Найвищий в світі водоспад Анхель висох

Через рекордну посуху у Венесуелі найвищий у світі водоспад Анхель перетворився на тоненький струмок.

Найвищий у світі водоспад Анхель (Angel), розташований на території національного парку Канайма на півдні Венесуели, перетворився практично на струмок через небувалу посуху.

"Води немає. Це схоже на те, як якби посередині стіни вашого будинку стікала тонка цівка води, як нитка, якою зашивають одяг", - розповів Хоіль Берналь, гід, який проводить екскурсії по парку Кайнама.

Період з грудня по березень традиційно нвйбільш посушливий у Венесуелі, і в цей час обсяг води, що проходить через всесвітньо відомий водоспад, завжди зменшується. Але, підкреслює Берналь, такого, як цього року, не було ніколи.

З грудня 2009 року через вплив кліматичного феномена Ель-Ніньо жодної краплі дощу не пролилося на скелю Ауянтепуі (Auyantepui, в перекладі з мови корінного населення цих місць "Гора диявола"), з якої спадає Анхель.

Засуха, яку президент Венесуели Уго Чавес охарактеризував як найгіршу в країні за останні 100 років, призвела до того, що практично всі річки в околицях водоспаду обміліли. Зокрема, несудноплавною стала річка Чурун, за якою раніше добиралися до найвищого водоспаду планети екскурсійні групи.

Тепер туристи, охочі подивитися на водоспад Анхель, який у 2007 році боровся - на жаль, безуспішно - за статус одного з семи нових чудес світу, можуть наблизитися до цього прекрасного творіння природи тільки на вертольоті.

Висота найвищої у світі водопаду Анхель складає 980 метрів, висота падіння води - 807 метрів.

Широку популярність венесуельський водоспад придбав в 1930-х роках після історії, трапитися в його околицях з американським льотчиком Джиммі Енджел (Jimmy Angel). Його ім'я згодом і отримав водоспад.

Енджел почав у околицях водоспаду декілька польотів. В ході одного з них, у жовтні 1937 року, літак американця здійснив аварійну посадку на скелю, з якої спадає Анхель. Енджел разом з трьома компаньйонами довелося тоді зробити 11-денний шлях через джунглі, щоб вийти до людей. Звістка про це потрапила на сторінки світової преси, і водоспад був названий на честь льотчика.

Рішенням ЮНЕСКО водоспад Анхель був в 1994 році внесений до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини.

Наприкінці грудня 2009 Уго Чавес заявив про перейменування найвищого на планеті водоспаду. Венесуельського лідера обурило, що одна з головних визначних пам'яток країни - Анхель - носить ім'я американського льотчика, і він запропонував відтепер використовувати тільки назва Чурун Меру (Churun meru), дане водоспаду місцевими індіанцями задовго до появи Джиммі Енджела на світ.

Читайте також:

Китай охоплений найсильнішою за 50 років посухою

Жертвами спеки в Бразилії стали тридцять дві людини

Чавес перейменував найвищий у світі водоспад
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: