Нападники на "Крокус Сіті Хол" стріляли по людях із нових штатних автоматів ЗС РФ – розслідування

Дата публікації
Перегляди
7779
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Нападники на "Крокус Сіті Хол" стріляли по людях із нових штатних автоматів ЗС РФ – розслідування

Концертний зал "Крокус Сіті Хол" у російському Підмосков'ї, де стався теракт 22 березня. / Фото: Associated Press

Зокрема, підозрювані в теракті використали для нападу автомати АК-74 та АК-12. Останній, наприклад, був запущений у масове виробництво лише 2018 року і тоді ж погоджений для озброєння російської армії.

Нападники на підмосковний "Крокус Сіті Холл" стріляли по людях із нових штатних автоматів Збройних сил РФ.

Про це йдеться у матеріалі видання "Важные истории".

"Автомат АК-74, з якого нападники розстрілювали людей у "Крокусі" під Москвою, експортувався майже до всіх частин світу і навіть вироблявся за франшизою у Пакистані", – повідомили джерела виданню.

Зокрема, автомати АК-12 встигли отримати лише російські спецпідрозділи та найманці деяких російських так званих приватних військових компаній (ПВК).

Як нападники дістали зброю?

"У кожного військовослужбовця є зброя, яка записана у його військовому квитку, і цю зброю він не чіпає. Швидше за все, щойно він її отримує, він повертає на склад чи кладе кудись під замок. А за першої нагоди він добуває собі трофейну зброю, знімає її з убитого співслуживця або ж із загиблого військовослужбовця ЗСУ – і воює з нею", – пояснили розслідувачі.

Вони додали, що такої зброї військовослужбовець армії РФ може "дістати" декілька одиниць – а потім якісь із них "просто продати" комусь на окупованих українських територіях або ж людям, які "спеціально на замовлення зброяра з даркнету приїжджають, щоб купити цю зброю".

"У випадку з терористами опитані нами торгівці, експерти, військові та найманці схилялися до того, що, швидше за все, по-перше, АК-12 бойовики взяли випадково. Це те, що було зараз в асортименті. І дістали вони їх, швидше за все, як кажуть, "з-під поли", – йдеться у матеріалі.

Нагадаємо, за терактом у "Крокус Сіті Холі" під Москвою може стояти чи то ІДІЛ, чи інша подібна організація. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація