Напередодні Дня перемоги помер легендарний генерал Варенніков

Валентин Варенніков брав участь у Великій Вітчизняній війні, командував Прикарпатським військовим округом та був депутатом Держдуми.

На 86-му році життя помер колишній головком Сухопутних військ СРСР генерал армії Валентин Варенніков. Він помер в госпіталі імені Бурденко, де проходив реабілітацію після зробленої в січні складній операції.

Віце-спікер Держдуми від фракції КПРФ Іван Мельников назвав Вареннікова, з яким він працював в Держдумі четвертого скликання, справжнім героєм Великої Вітчизняної війни.

"Дуже шкода, що така людина пішла з життя напередодні Дня Перемоги", - сказав Мельников журналістам.

Віце-спікер Держдуми від фракції "Єдина Росія" і екс-замміністра МНС Надія Герасимова відзначила, що Варенніков служив Батьківщині віддано, всіма своїми силами, енергією і знаннями. Вона також виразила жаль, що "йому не удалося пожити більше".

Варенніков брав участь у Великій Вітчизняній війні, а також в бойових діях в Анголі, Сирії, Ефіопії та Афганістані. За радянських часів він командував Прикарпатським військовим округом, Сухопутними військами СРСР, був першим заступником начальника Генштабу, членом ЦК КПРС. Варенніков двічі ставав депутатом Держдуми. З 2005 року він очолював Міжнародну лігу захисту людської гідності та безпеки.

У 1991 році Варенніков підтримав позаконституційний Державний комітет з надзвичайного стану в СРСР (відомий як "ГКЧП"), створення якого було назване спробою державного перевороту. Був арештований, а 1994 року амністований.

Варенніков єдиний з тих, хто проходив у справі "ГКЧП", наполіг на суді та був виправданий. Генерал був нагороджений багатьма вищими радянськими орденами, йому було привласнено звання Героя Радянського Союзу.
Про дату і місце похоронів поки не повідомляється.

Читайте також:

Замах на королеву Нідерландів: загинуло шестеро людей

Футболіст "Галатасарая" помер від страшної хвороби

У Януковича померла теща

Померла легенда української опери Євгенія Мірошниченко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: