Напередодні виборів ірландський прем'єр йде з політики через втрату довіри

Напередодні виборів ірландський прем'єр заявив, що йде з політики.

Ірландський прем'єр Брайан Коуен оголосив про рішення піти з політики і не виставляти свою кандидатуру на нових парламентських виборах.

На думку коментаторів, прем'єр став "жертвою" фінансової кризи, що охопила Ірландію минулого року. Через кризу країна опинилася на межі банкрутства, а популярність очолюваної Коуеном правлячої партії Фіанна Фоїл різко знизилася.

У листопаді минулого року Ірландія уклала з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом (МВФ) угоду про надання їй екстреної фінансової допомоги на суму 67,5 млрд євро (91 млрд доларів).

На думку коментаторів, зовнішня допомога не тільки врятувала Ірландію від краху її державних фінансів і банківської системи, але й на час запобігла поширенню фінансової кризи на інші країни зони євро.

Протягом останніх двох з гаком десятиліть Ірландія займала лідируюче місце в Європі за темпами економічного зростання, проте світова фінансова криза завдала країні чутливий удар.

У своїй заяві про вихід з політики Брайан Коуен заявив, що він "займав найвищу посаду в країні протягом найважчого етапу в її історії за останні 80 років".

Очікується, що Брайан Коуен призначить дату парламентських виборів на 25 лютого.

Новим лідером партії Фіанна Фоїл став колишній міністр закордонних справ Міхол Мартін. За останніми опитуваннями, рейтинг цієї партії становить 16%, в той час як її головні опоненти, партії Фіне гел і Лейбористська, мають відповідно 33% і 23%.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Ірландії Брайан Коуен виявився найбільш високооплачуваним серед глав держав і урядів Євросоюзу і четвертим в цьому рейтингу в світовому масштабі. Річна зарплата Коуена складає 342,4 тисячі доларів, що вища від заробітної плати багатьох європейських політиків.

Читайте також:

У Північній Ірландії спалахнули заворушення: десятки постраждалих

Ірландія підніме податки і скоротить зарплати заради кредиту ЄС

Президент ЄС передрікає розпад Євросоюзу

МВФ: фінансова криза в Греції може інфікувати інші країни ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: