NASA опублікувало глобальну температурну карту

Найспекотніше на планеті, згідно опублікованої температурної карти, було в Росії та США.

Американське космічне агентство NASA опублікувало глобальну карту температурних аномалій для липня 2010 року, де європейська частина і Далекий Схід Росії відзначені найяскравішими червоними "плямами" на планеті. Температура в цих регіонах перевищувала історичну середню для цього місяця температуру за 1951-1980 роки більш ніж на п'ять градусів.

Карту аномалій підготували фахівці Інституту космічних досліджень імені Годдарда (GISS) NASA, які порівняли середню температуру поверхні Землі в липні з історичними даними за 1951-1980 роки.

У "червону" зону, де температура була вищою за середню, крім російських регіонів потрапили також східне узбережжя США і південноамериканського континенту, майже вся Канада і Гренландія, Південно-Східна Азія, Австралія і Океанія, майже весь Індійський океан, а також вся Африка. В "синій" зоні в липні знаходилися південь Латинської Америки, західне узбережжя США, Антарктика, а також Сибір і північні райони Казахстану.

"Глобальна середня температура для липня 2010 була на 0,55 градуса Цельсія вище історичної середньої, що виводить 2010 рік на третє місце по температурі в липні. Найспекотнішим в історії спостережень GISS був липень 1998 року, коли температура перевищувала історичну середню на 0, 68 градуса ", - наголошується в повідомленні інституту.

Вчені відзначають, що 12-місячна ковзаюча середня глобальна температура за останні кілька місяців досягла рекордного рівня, однак внаслідок посилення холодної кліматичної аномалії "Ла-Нінья" в Тихому океані в другій половині 2010 року цей показник, швидше за все, буде знижуватися.

"Чи стане календарний 2010 найтеплішим в історії інструментальних спостережень? За даними перших семи місяців схоже, що це так. Випередження попереднього" рекордсмена ", 2005 року, на 0,08 градуса Цельсія є достатньо великим, щоб 2010 виявився - швидше за все, але не напевно - найтеплішим в історії даних GISS ", - пишуть вчені.

Читайте також:

Земля розтратила свій капітал, ресурси закінчилися завчасно

Вчені змоделювали клімат стародавньої Землі

Науковці прогнозують спекотне літо у найближчі 7 років

Через 20 років людство відчує наслідки глобального потепління

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: